"The Batman": dwa nowe nazwiska w obsadzie. Kogo zagrają Jonah Hill i Jeffrey Wright?

24.09.2019 08:55
Wilk z Wall Street i Westworld|undefined Fot. kadry z filmu Wilk z Wall Street i serialu Westworld

Według najnowszych informacji w filmie "The Batman" zobaczymy gwiazdę "Westworld" Jeffreya Wrighta i aktora znanego z Wilka z Wall Street" Jonah Hilla.

Do premiery najnowszej solowej produkcji o Batmanie zostało jeszcze sporo czasu, ale z tygodnia na tydzień pojawia się coraz więcej konkretów dotyczących filmu. Najnowsze informacje zdradzają dwa nowe nazwiska, które dołączą do obsady "The Batman". Mowa o Jeffreyu Wrighcie znanym z serialu HBO pod tytułem "Westworld" oraz Jonah Hillu, który zasłynął między innymi w "Wilku z Wall Street". Kogo zagrają?

"The Batman" - kogo zagra Jeffrey Wright?

Jak donosi The Hollywood Reporter w nadchodzącym "The Batman" zobaczymy aktora, którego dobrze kojarzą widzowie "Westworld". Jeffrey Wright ma się wcielić w jednego z najwierniejszych sprzymierzeńców tytułowego superbohatera - komisarza Jima Gordona - przedstawiciela nielicznych uczciwych policjantów w Gotham City. 

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących udziału komisarza Gordona w fabule powstającego filmu. Wright dołączył do grona takich aktorów jak Gary OldmanJ.K. Simmons i Ben McKenzie, którzy w ostatnich latach wcielali się w postać policjanta. 

Przeczytaj także

"The Batman" - kogo zagra Jonah Hill?

Dla wyrównania proporcji twórcy zaangażowali również aktora, który zagra jeden z czarnych charakterów. Według Deadline w złoczyńcę wcieli się Jonah Hill, do tej pory kojarzony głównie z ról komediowych. Jego udziału jeszcze oficjalnie nie potwierdzono, ale gwiazda prowadzi zaawansowane rozmowy z Warner Bros., więc wszystko wskazuje na to, że zobaczymy go w filmie. 

Którego szalonego przestępcę z galerii łotrów Batmana sportretuje Hill? Tutaj zdania są podzielone. Deadline podaje, że aktor rozmawia o roli Riddlera - psychopaty, który popełnia swoje przestępstwa w formie zagadek i tworzy z nich pokręcone gry z Batmanem w roli głównej. Natomiast The Wrap donosi, że chodzi o innego klasycznego przeciwnika Mrocznego Rycerza - Penguina - niepozornego, ale śmiertelnie niebezpiecznego przywódcę świata podziemnego. 

Przeczytaj także

Obaj przestępcy pojawili się już na dużym ekranie. W Riddlera wcielił się Jim Carrey w filmie z 1995 roku "Batman Forever". Kilka lat wcześniej w "Powrocie Batmana" wystąpił z kolei upiorny Penguin, którego genialnie zagrał Danny DeVito. Plotki o tym, że w "The Batman" pojawią się właśnie ci złoczyńcy, krążą już od jakiegoś czasu, więc coś jest na rzeczy. 

Przeczytaj także

"The Batman" - kiedy premiera?

Powstająca produkcja o obrońcy Gotham w końcu wyszła na prostą. Początkowo za nowego "Batmana" miał odpowiadać Ben Affleck, który do niedawna wcielał się w tytułowego herosa z komiksów DC. W końcu tytuł przeszedł pod skrzydła Matta Reevesa, a kiedy Affleck zrezygnował z roli, zaangażowano Roberta Pattinsona. Ten wybór odtwórcy Mrocznego Rycerza nie spodobał się wszystkim jego fanom, ale o tym czy gwiazdor "Zmierzchu" sprawdzi się w nowej roli, przekonamy się dopiero za kilka lat. "The Batman" trafi na ekrany kin dopiero 24 czerwca 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Nicki Minaj zagra Catwoman w filmie "The Batman"? Raperka chętnie wystąpi w tej roli 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.