"The Batman" - jak będzie wyglądała relacja Batmana i Catwoman?

22.01.2020 11:24
"The Batman" - jak będzie wyglądała relacja Batmana i Catwoman? Fot. materiały prasowe/DC Comics

Niedawno ruszyły zdjęcia do wyczekiwanego filmu o Batmanie z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Na temat produkcji wypowiedziała się Zoe Kravitz, która wcieli się w Catwoman.

Zoe Kravitz ma zagrać Selinę Kyle w nadchodzącym filmie "The Batman" Matta Reevesa. Aktorka przyznała, że jest bardzo podekscytowana zagraniem "bardzo kobiecej i silnej" Catwoman, a także powiedziała parę słów na temat kontrastu i relacją między jej bohaterką a Mrocznym Rycerzem granym przez Roberta Pattinsona. 

Zoe Kravitz o Batmanie

Aktorka pojawiła się na Television Critics Association, gdzie promowała swój nowy serial "High Fidelity". Oczywiście Kravitz była również pytana o Batmana, a w wywiadzie z IGN zdradziła, co zachęciło ją do podjęcia roli w nadchodzącym filmie Reevesa:

Nie byłam nigdy zbyt wielką fanką komiksów, ale ich świat zawsze wydawał mi się intrygujący. Myślę, że Catwoman/Selina Kyle reprezentuje naprawdę mocną kobiecość i nie mogę się doczekać, by się zagłębić w ten temat.

Przeczytaj także

W produkcji pojawi się wiele gwiazd, więc na eksplorowanie standardowego wątku miłosnego między Batmanem a Catwoman może być jeszcze za wcześnie. Kravitz stwierdziła jednak, że dla niej bardziej interesujące jest pokazanie kontrastu między antybohaterką a Zamaskowanym Krzyżowcem:

Kobiecość oznacza siłę, ale wydaję mi się, że to inny rodzaj siły, niż męskość. To jest coś interesującego w relacji Batmana i Catwoman. Dla mnie Batman reprezentuje bardzo męski rodzaj siły, a Catwoman kobiecy rodzaj siły, nieco bardziej skomplikowany. I jednocześnie bardziej łagodny. Podoba mi się, że możesz być delikatna i miła, ale jednocześnie bardzo potężna i niezwykle niebezpieczna.

Premiera "The Batman" została zaplanowana na 21 czerwca 2021 roku. W filmie mają się pojawić oprócz Pattinsona i Kravitz również m.in. Andy Serkis, Colin Farrell i John Turturro. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.