"The Batman" - oto pierwsze recenzje filmu. Krytycy są zachwyceni Pattinsonem

01.03.2022 12:02
"The Batman" - oto pierwsze recenzje filmu. Krytycy są zachwyceni Pattinsonem Fot. SplashNews.com/East News

"The Batman" zadebiutuje w kinach już 4 marca 2022 roku, a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje produkcji. Te są naprawdę pozytywne.

The Batman - oto pierwsze recenzje filmu

Stało się. Film Matta Reevesa w końcu został zaprezentowany recenzentom z całego świata i w sieci pojawiły się zwiastuny produkcji "The Batman". Te wieszczą nam jeden z najlepszych filmów komiksowych w historii i być może potencjalnie produkcję, która zrzuci z tronu "Mrocznego rycerza". 

Polecamy

1 marca 2022 roku wynik "The Batman" na Rotten Tomatoes wynosi 87% (na ponad 170 recenzji), co oznacza, że ma Certyfikat Świeżości. Dużo osób uważa, że Robert Pattinson jest najlepszym Batmanem w historii, całość jest znacznie mroczniejsza, niż poprzednie wersje bohatera, a niesamowitą robotę wykonuje nie tylko cała obsada, a także kinematografia i ścieżka dźwiękowa Michaela Giacchino.

Warto zaznaczyć, że dla wielu krytyków "The Batman" jest thrillerem psychologicznym o seryjnym mordercy i detektywach, którzy próbują go zatrzymać, aniżeli produkcją superbohaterską. Sceny akcji są bardzo brutalne i w miarę realistyczne, CGI mamy tutaj stosunkowo niedużo (w końcu budżet wynosił około 100 milionów dolarów), a twórcy raczej skupiają się na zarysowaniu psychologii bohaterów i budowaniu niepokojącego klimatu, niż bijatykom ze złoczyńcami.

Polecamy

Wszelkie zarzuty kierowane w stronę filmu w gruncie rzeczy... mówią o tym samym. Że Batman Pattinsona nie jest różnorodny, że sceny akcji są nudne, że ten przytłaczający klimat jest zbyt przytłaczający, a twórcy uważają, że stworzyli film sprytniejszy, niż jaki naprawdę jest. Tak jak jednak wspomnieliśmy, tych jest stosunkowo mało.

Film napisał i wyreżyserował Matt Reeves. W rolach głównych zobaczymy Roberta Pattinsona, Zoe Kravitz, Paula Dano, Andy'ego Serkisa, Colina Farrella i Jeffrey'a Wrighta. "The Batman" zadebiutuje w kinach już 4 marca 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.