"The Batman" - pokazano nowy zwiastun. Zdradził sporo szczegółów fabuły

26.08.2021 10:56
"The Batman" - pokazano nowy zwiastun. Zdradził sporo szczegółów fabuły Fot. SplashNews.com/East News

Odkąd DC Comics zrezygnowało z bardzo "ścisłego" filmowego uniwersum, ich kolejne produkcje okazywały się sporymi sukcesami. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym z ich nowych filmów jest obecnie "The Batman" od Matta Reevesa.

The Batman - twórcy pokazali nowy zwiastun

Od premiery pierwszego zwiastuna "The Batman" minął już ponad rok. Film pierwotnie miał zadebiutować jeszcze w wakacje 2021 roku, jednak pandemia koronawirusa i inne rzeczy sprawiły, że produkcję wielokrotnie opóźniono i od czasu DC FanDome 2020 nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych materiałów związanych z "The Batman". 

Polecamy

Twórcy produkcji pojawili się jednak na panelu Warner Bros. podczas CinemaCon 2021. Tam przedstawili nowe materiały związane z produkcją, razem z fragmentami filmu oraz wywiadami z najważniejszymi postaciami - głos zabierali bowiem Robert Pattinson (Batman) oraz Matt Reeves (reżyser i współscenarzysta). Jak czytamy w opisie przygotowanym przez Comicbook.com:

Bruce Wayne idzie w rytm tajemniczych dźwięków pianina. Pattinson mówi: "Z jakiegoś powodu, Batman był dla mnie jedną z najważniejszych postaci XX wieku". Widzimy aktora w masce, którą zaczyna zdejmować. Pattinson dodaje, że film będzie "radykalnie inny" od innych opowieści o Nietoperzu. Reeves dodaje, że nigdy nie widzieliśmy czegoś, co "tak bardzo osadza go w rzeczywistości". To nie jest geneza postaci, ale to początki jej kariery. Widzimy Batmana znęcającego się wręcz nad bandziorami, wszystko skąpane w czerwonym świetle. Są eksplozje, policjanci i ogólny chaos. Pattinson twierdzi, że ten Batman "naprawdę daje upust swojemu gniewowi i nienawiści", a "wszystkie walki są osobiste". Potem widzimy Andy'ego Serkisa w roli Alferda i Batmobil z ogniem z rury wydechowej. Materiał kończy Matt Reeves, który mówi: "Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie 'The Batman' w kinach w 2022 roku".

Polecamy

W filmie "The Batman" oprócz Roberta Pattinsona pojawią się m.in. Colin Farrell jako Pingwin, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka, Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Jayme Lawson jako Bella Real, Barry Keoghan jako funkcjonariusz Stanley Merkel, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Jeffrey Wright jako komisarz Jim Gordon.

Film "The Batman" ma zadebiutować w kinach już 4 marca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.