"The Eternals" pokaże pierwszego głuchego herosa i homoseksualnego superbohatera

22.07.2019 12:32
Eternals|undefined Fot. Alberto E. Rodriguez/Getty AFP/East News

Marvel Studios przedstawiło na Comic-Conie w San Diego swoje plany na przyszłość - nie tylko poznaliśmy daty premiery nowych filmów, ale także pomniejsze szczegóły nadchodzących produkcji.

Szef Marvel Studios Kevin Feige potwierdził, że "Eternals" przedstawi pierwszego głównego bohatera należącego do środowisk LGBTQ. Będzie to kolejny heros po Walkirii, która ma być lesbijką w nadchodzącym "Thorze: Love and Thunder". Prezes MCU przyznał w wywiadzie z Collider, że jest to jedynie początek większej dywersyfikacji bohaterów z filmów Marvela. 

Kevin Feige o bohaterach LGBTQ

Feige potwierdził również, że definitywnie postać LGBTQ pojawi się w "Eternals", nie zdradził jednak o kogo chodziło:

Walkiria jest tylko zapowiedzią dalszych zmian i powiewu świeżości w naszym świecie. I tak, w "Eternals" na pewno pojawi się postać identyfikująca się jako członkini LGBTQ.

Przeczytaj także

W "Eternals" pojawi się również pierwsza głucha superbohaterka w MCU, Makkari. Heroinę zagra gwiazda "The Walking Dead" Lauren Ridloff. Aktorka wypowiedziała się kilka miesięcy temu dla ABC News, gdzie opowiedziała o pracy w Hollywood jako osoba głucha:

Jest definitywnie zwiększone zainteresowanie w obsadzeniu głuchych aktorów, ale nadal jest tragicznie mało osób pracujących za kulisami. Wydaje mi się, że gdybyśmy mieli więcej osób głuchych w roli scenarzystów, to historie opowiadane w telewizji byłyby bardziej intrygujące, pełne prawdy i skłaniające do przemyśleń.

"Eternals" zadebiutuje w kinach już w listopadzie 2020 roku. W filmie wystąpią: Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh) oraz Angelina Jolie jako Thena.

Zobacz także: Tomasz Kot wystąpi w filmie Marvela?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.