"The Suicide Squad" Jamesa Gunna to najlepszy film DC? Oto pierwsze recenzje produkcji

29.07.2021 13:09
"The Suicide Squad" Jamesa Gunna to najlepszy film DC? Oto pierwsze recenzje produkcji Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje "The Suicide Squad" Jamesa Gunna i wygląda na to, że reżyser stworzył hit - produkcja przez kilka godzin miała 100% świeżości na Rotten Tomatoes (na 43 opinie). 

The Suicide Squad z pierwszymi recenzjami. Wygląda na to, że będzie hit

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje "The Suicide Squad" - przez chwilę film miał 100% świeżości na Rotten Tomatoes, którą zepsuła JEDNA negatywna opinia na 63 obecnie dostępne (stan na 29 lipca około 12:00). Nawet jeżeli wiekszość z nich to oceny pokroju 6-7/10, to i tak można zauważyć, że "Legion Samobójcow" w reżyserii Gunna jest zdecydowanie lepszy od wizji Davida Ayera z 2016 roku.

Polecamy

To może być przydatne dla Warner Bros./DC Comics, którzy pewnie trochę liczą na to, by "The Suicide Squad" był kinowym hitem, a nie tylko zdobył dużą oglądalność na HBO Max. 

No dobrze, ale co konkretnie jest chwalone przez krytyków z USA? Różne rzeczy - od chorego poczucia humoru, przez bardzo krwawe i groteskowe sceny akcji, aż po energię i występy aktorów, którzy wyglądają, jakby się dobrze bawili przy realizacji tego filmu. W recenzji Comicbook.com czytamy, że niektóre rozwiązania są wręcz "rewolucyjne", co brzmi mocno hiperbolicznie:

W "The Suicide Squad" jest mnóstwo rewolucyjnych elementów - od niezwykłej obsady przez wciągającą, aczkolwiek absurdalną historię, aż do najbardziej surrealistycznej rzeczy. Mowa tu o fakcie, że produkcja przedstawia DC jako świat bez żadnych ograniczeń i z ogromnym potencjałem. To coś, co docenią ci, którzy spełnili niezliczone ilości godzin w lokalnych sklepach z komiksami. 

Polecamy

Leah Greenblatt z Entertainment Weekly stwierdziła, że chociaż "The Suicide Squad" nie jest świetny, to przynajmniej można się na nim dobrze bawić:

Co najmniej połowa żartów jest nieśmieszna, ale przynajmniej w przeciwieństwie do poprzedniego festiwalu nudy i paskudztwa, Gunn przynajmniej cieszy się ze swojego własnego nonsensu i absurdu.

Natomiast Justin Chang z LA Times cieszył się, że nie miał racji w przypadku tego filmu:

Po paskudnym i obrzydliwie słabym "Suicide Squadzie" z 2016 roku, nie mogłem sobie wyobrazić i nie chciałem nawet myśleć o obejrzeniu kolejnego filmu o tym tytule. Bardzo się cieszę, że tym razem nie miałem racji.

Film "The Suicide Squad" zadebiutuje w kinach już 6 sierpnia 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.