"The Suicide Squad" z oficjalnym opisem fabuły. Będą naziści i eksperymenty na ludziach?

04.02.2021 12:53
"The Suicide Squad" z oficjalnym opisem fabuły. Będą naziści i eksperymenty na ludziach? Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

W sieci pojawił się oficjalny opis fabuły "The Suicide Squad", który zapowiada nam absurdalną przygodę zresocjalizowanych złoczyńców. Będzie egzotyczna wyspa, mnóstwo przeciwników oraz wybuchy. Dużo wybuchów.

The Suicide Squad - poznaliśmy opis fabuły

Witamy w piekle - DC nareszcie udostępniło oficjalny opis fabuły "The Suicide Squad" Jamesa Gunna. Szykuje się absurdalna produkcja. Gunn potwierdził, że jego film jest kompletnie niezwiązany z produkcją Davida Ayera z 2016 roku, a jedynymi czynnikami, które łączą obydwie pozycje są aktorzy. W swoich rolach powrócą m.in. Viola Davis (Amanda Waller), Joel Kinnamann (Rick Flag), Margot Robbie (Harley Quinn), czy Jai Courtney (Captain Boomerang).

Polecamy

Wcześniej nie mieliśmy zbyt wielu informacji na temat fabuły filmu Gunna - oprócz tego, że Amanda Waller organizuje Task Force X, czyli drużynę złożoną z samych złoczyńców zamkniętych w więzieniu, co jest tradycją w opowieściach o Suicide Squad.

Producent filmu, Peter Safran zdradził podczas imprezy DC FanDome, że produkcja ma być "kompletnie unikatowa" i będzie "połączeniem filmu wojennego z elementami komedii, charakterystycznymi dla filmów Jamesa Gunna".

Polecamy

W końcu jednak otrzymaliśmy pełen opis fabuły, którzy brzmi następująco:

Witamy w piekle zwanym również Belle Reve, więzieniu z największym czynnikiem śmiertelności w USA. To tutaj trzymani są najgorsi złoczyńcy w kraju, którzy są w stanie zrobić wszystko, by z niego wyjść - nawet dołączyć do super-sekretnego Task Force X. Dzisiejsze zadanie? Krok pierwszy: Zebrać drużynę skazańców w postaci Bloodsporta, Peacemakera, Captaina Boomeranga, Ratcatchera 2, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina i ulubionej psycholki wszystkich dzieciaków, Harley Quinn. Krok dwa: uzbroić ich po zęby i wrzucić ich (dosłownie) na odległą wyspę Corto Maltese, na której aż roi się od wrogów. 

Tutaj warto się na chwilę zatrzymać, bo fani DC mogą być podekscytowani perspektywą zobaczenia Corto Maltese w filmie. W komiksach bowiem, wyspa jest miejscem walki. Rząd wysepki jest wspierany przez USA, natomiast Związek Radziecki pomaga rebeliantom. W końcu Amerykanie wysyłają na miejsce Supermana, który ma załagodzić (albo zakończyć) konflikt, co przynosi odwracalny skutek.

Związek Radziecki wystrzeliwuje bowiem bombę atomową, którą Superman nieopatrznie odbija w kierunku innego miejsca na Ziemi. Jak nietrudno się domyślić, to nie kończy się dobrze.

Fani spekulują jednak, że Task Force X zajmie się likwidacją nazistowskich laboratoriów, w których przeprowadzane są eksperymenty na ludziach. Jak czytamy dalej w opisie:

Przemierzając przez dżunglę pełną milicji i rebeliantów, drużyna prowadzona przez Ricka Flaga musi wykonać misję typu "znajdź i zniszcz". No i oczywiście, jak zwykle, jeden ruch i giniesz (czy to z rąk wrogów, kolegów z drużyny, czy samej Waller). Jeśli ktoś chce postawić pieniądze, to mądrze jest stawiać przeciwko nim. 

Twórcy filmu sprytnie nie rzucają nazwiskami potencjalnych złoczyńców stojących za wydarzeniami na Corto Maltese. Te najprawdopodobniej poznamy w zwiastunie "The Suicide Squad". Na film nie musimy też zbyt długo czekać - ten ma zadebiutować na HBO Max i w kinach już 6 sierpnia 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.