Robert Downey Jr. ogłosił listę gwiazd, które dołączą do niego w „Podróży Doktora Dolittle”

Natalia Hluzow
28.03.2018 15:26
Tom Holland i Robert Downey Jr.|undefined Fot. Steve Cohn/Invision/AP/link/EAST NEWS

„The Voyage of Doctor Dolittle” to nowa produkcja Universal Pictures, która będzie łączyła film aktorski z animacją komputerową. W słynnego doktora wcieli się Robert Downey Jr., zaś jego zaprzyjaźnionym zwierzętom głosów użyczy plejada hollywoodzkich gwiazd.

Uwielbiany przez miliony jako Tony Stark aka Iron Man, Sherlock Holmes z filmów Guya Ritchiego, a także (przez tych, co jeszcze pamiętają) chłopak Ally McBeal, Robert Downey Jr. już niebawem wcieli się w kolejną kultową postać. Trwają prace nad nową wersją filmu o Doktorze Dolittle, w którym aktor zagra słynnego weterynarza posiadającego dar rozmawiania ze zwierzętami.

„The Voyage of Doctor Dolittle” - gwiazdorska obsada filmu

Robert Downey Jr. swój udział w filmie ogłosił już jakiś czas temu. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że w obsadzie, którą zobaczymy na ekranie, znaleźli się Antonio Banderas, Michael Sheen, Harry Collett i Jim Broadbent. Teraz natomiast gwiazda filmu zaprezentowała, kogo w filmie usłyszymy. Robert Downey Jr. na swoim Twitterze ogłosił, kto użyczy głosów zwierzęcym przyjaciołom weterynarza:

Trzeba przyznać, że obsada filmu prezentuje się znakomicie. Trudno ocenić, czy bardziej ekscytująca jest wizja usłyszenia Ramiego Maleka w roli małpki Czi-Czi, Emmy Thompson jako papugi Polinezji, Ralpha Fiennesa jako tygrysa Barry'ego, Johna Cenę jako misia polarnego imieniem Yoshi czy Toma Hollanda wcielającego się w psa Jipa. Jedno jest pewne, zdecydowanie warto będzie wysilić się, by móc obejrzeć „The Voyage of Doctor Dolittle” w oryginalnej wersji językowej.

Historia Doktora Dolittle

Postać lekarza, który posiadł umiejętność rozmawiania ze zwierzętami i postanowił zostać weterynarzem, zrodziła się na kartach powieści dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga. Doktor Dolittle po raz pierwszy pojawił się w 1920 roku w książce „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Poświęcona mu seria liczyła łącznie 12 powieści i opowiadań. Popularność książek o zabawnym doktorze sprawiła, że doczekały się one wielu adaptacji. Już w 1928 roku powstał niemy film animowany na podstawie powieści Loftinga. Później pojawiły się seriale animowane, musicale oraz seria filmów fabularnych, w których w Dolittle'a wcielał się Eddie Murphy.

Reżyserem filmu jest Stephen Gaghan, który napisał również scenariusz wraz z Thomasem Shepherdem. Polska premiera filmu „The Voyage of Doctor Dolittle” została zapowiedziana na 31 maja 2019 roku. Niestety, prawdopodobnie w kinach nie usłyszymy oryginalnej obsady, gdyż w Polsce film ma być wyświetlany z dubbingiem. Liczymy jednak, że wersja z napisami znajdzie się chociaż w wydaniu domowym.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.