"Thor 4": niebiańskie kozły, Odinson-metalowiec i nowe kostiumy bohaterów. Zobacz zdjęcia z planu filmu Marvela

02.02.2021 11:59
Thor (Chris Hemsworth) - Thor: Ragnarok - kadr z filmu Fot. Ferrari Press/East News

Film "Thor: Love and Thunder" jest w trakcie zdjęć. Do sieci wyciekły fotografie z planu, na którym widzimy szczegóły dotyczące fabuły nadchodzącego hitu Marvela.

Na film "Thor: Love and Thunder", czy czwartą część przygód marvelowskiego boga piorunów, czekają miliony widzów na całym świecie. Praca na planie zdjęciowym wre, o czym świadczą fotki, które trafiły do sieci. Przedstawiają gwiazdy nadchodzącej produkcji i zdradzają co nieco na temat fabuły filmu.

"Thor 4" - zdjęcia z planu filmu Marvela

Dwa pierwsze solowe filmy o Thorze nie cieszą się zbyt dużym uznaniem widzów. Taika Waititi dokonał niemożliwego i zrobił z herosa granego przez Chrisa Hemswortha pełnowymiarową postać niestroniącą od komedii. Z tego powodu "Thor: Ragnarok" był niespodziewanym hitem, na którego kontynuację fani Marvela czekają już kolejny rok.

Polecamy

Pandemia koronawirusa zrobiła swoje i rozpoczęcie produkcji "Thor: Love and Thunder" trochę się opóźniło. Na szczęście reżyser, gwiazdy i ekipa są już na planie i od kilkunastu dni pracują w pocie czoła nad nową niesamowitą historią inspirowaną mitologią nordycką. Świadczą o tym zdjęcia z planu, które zdradzają wiele ciekawych szczegółów.

Polecamy

Fanów Thora chyba najbardziej ucieszy jego nowa stylówka. Okazuje się, że Odinson powróci do swojego dawnego wyglądu - znowu będzie umięśnionym długowłosym wojownikiem. Pojawią się jednak nowe elementy garderoby, których najbardziej prawdopodobnym źródłem inspiracji jest grany przez Chrisa Pratta Star-Lord. Niewykluczone, że Thor zasmakował w ziemskiej muzyce i zainspirował się modą metalowców z lat 80. XX wieku. O tym przynajmniej świadczy nowy kostium tytułowego bohatera.

Długie włosy młodego Jamesa Hetfielda, T-shirt z zespołem, niebieskie dżinsy i skórzana ćwiekowana kamizelka sprawiają, że Thor wygląda jak gitarzysta jakiegoś metalowego sprzed 4 dekad. Konotacja nie jest przypadkowa. Metal bardzo często interesował się i inspirował się mitologią nordycką. 

Polecamy

To jednak niejedyna fotografia z planu, na której możemy zobaczyć członków Strażników Galaktyki. Kosmiczni bohaterowie będą pełnić ważną rolę w "Thorze 4" - w końcu w jednej z ostatnich scen "Avengers: Endgame" Odinson dołączył do grupy, by wyruszyć na podbój wszechświata. Na planie nie powinna dziwić więc obecność Karen Gillan, która ponownie zagra Nebulę i Seana Gunna wcielającego się w Kraglina. Ten drugi bohater również przeszedł metamorfozę inspirując się wyglądem Yondu Udonty.

To jednak nie koniec niespodzianek z planu zdjęciowego.

Polecamy

Toothgnasher i Toothgrinder - kozły Thora w MCU?

Na samych kostiumach i obecności Strażników Galaktyki w "Thorze 4" ten artykuł się jednak nie kończy. Obiecaliśmy Wam niebiańskie kozły z tytułu, prawda? I wszystko wskazuje na to, że w nowym filmie Waititiego zadebiutują dość absurdalne postacie, które jednak nie powinny dziwić fanów mitologii nordyckiej i czytelników komiksów Marvela. Jedno ze zdjęć przedstawia fragment głowy ogromnego białego kozła. Istnieje więc szansa, że w "Thor: Love and Thunder" pojawią się Toothgnasher i Toothgrinder.

Według mitów i komiksów Jacka Kirby'ego Thor poruszał się po niebie rydwanem zaprzężonym w dwa magiczne kozły. W komiksowym runie Jasona Aarona zwierzęta pełniły funkcję strażników Mjolnira z alternatywnego wymiaru. Biorąc pod uwagę, że w filmie ma się pojawić Jane Foster (w tej roli ponownie Natalie Portman) przejmująca miano Thora, a także czarny charakter znany jako Gorr the God Butcher, istnieje spora szansa, że wątek z komiksowymi kozłami zostanie wykorzystany w czwartej części serii.

Polecamy

"Thor 4" - kiedy premiera?

Wygląda na to, że "Thor: Love and Thunder" będzie jeszcze większym, bardziej zabawnym i wybuchowym filmem niż "Ragnarok". Na premierę poczekamy jednak ponad 12 miesięcy. Kinowy debiut produkcji został zapowiedziany na 11 lutego 2022 roku. Oprócz Hemswortha, Portman, Pratta, Gillan i Gunna, w obsadzie znaleźli się Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Taika Waititi, Jaimie Alexander, Jeff Goldblum, Matt Damon oraz Christian Bale.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.