"Thor 4" - wiemy, kogo Christian Bale zagra w nowym filmie Marvela

11.12.2020 12:49
Christian Bale Fot. Frazer Harrison/Getty AFP/East News

Kogo Christian Bale zagra w filmie "Thor: Love and Thunder"? Twórcy nadchodzącej produkcji Marvel Studios postanowili w końcu odpowiedzieć na to pytanie.

Chociaż pandemia koronawirusa przystopowała trochę rozrost kinowego uniwersum Marvela, twórcy się nie poddają i szykują kolejne rozdziały niesamowitej filmowej opowieści. Jednym z nich jest "Thor: Love and Thunder", w którym główny czarny charakter zagra Christian Bale. Studio w końcu ujawniło, w jakiego złoczyńcę wcieli się aktor.

"Thor 4" - kogo Christian Bale zagra w filmie Marvela?

Informacja o angażu oscarowego aktora pojawiła się na początku roku 2020. Tessa Thompson, odtwórczyni roli Valkyrie, w jednym z wywiadów potwierdziła, że Bale dołączył do obsady kontynuacji "Thora: Ragnarok". Po wielu miesiącach oczekiwań, w końcu wiemy, kogo zagra gwiazdor.

Polecamy

Fani podejrzewali głównie dwie postacie z komiksów Marvela pasujące do Bale'a. Jedną był Dario Agger - biznesmen i szef korporacji Roxxon Energy, który zamienił się w stwora z greckiej mitologii - Minoataura i pod takim pseudonimem działał. Drugim złoczyńcą typowanym przez widzów był natomiast Gorr the God Butcher - kosmita, który postanowił pozbyć się ze wszechświata wszelkich bogów.

Polecamy

Podczas Disney Investor Day 2020 Kevin Feige oficjalnie potwierdził, że Bale zagra tę drugą postać. Informacja pojawiła się również na oficjalnym Twitterze Marvel Studios.

Gorr zadebiutował w drugim numerze serii "Thor: God of Thunder" z 2012 roku i został stworzony przez Jasona Aarona i Esada Ribica. Był przedstawicielem rasy kosmitów, żyjącej na planecie praktycznie pozbawionej żywności. Bardzo religijny lud prosił bogów o pomoc, ale nigdy żadne bóstwo nie wysłuchało modłów. Negatywnie doświadczony przez życie Gorr postanowił wyrzec się wiary przodków i   poprzysiągł zemstę na wszystkich boskich istotach, które spotka na swojej drodze. Częściowo zrealizował swoje postanowienie dzięki znalezieniu dziwnej czarnej substancji. Antagonista w pełni kontrolował ją mentalnie, dzięki czemu mogła przybierać najróżniejsze formy. Artefakt został nazwany All-Black the Necrosword, a wiele lat później okazało się, że był jednym z pierwszych Symbiotów.

5 Fot. materiały promocyjne/Marvel Comics
Polecamy

Nie wiadomo, które wątki historii stworzonej przez Aarona i Ribica pojawią się w filmie "Thor: Love and Thunder", tym bardziej że wiele cech Gorra posiadała Hela, w którą wcieliła się Kate Blanchett. Wierzymy jednak, że twórcy filmu znajdą odpowiednie zastosowanie tego przerażającego złoczyńcy.

Polecamy

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Taiki Waititiego będzie czerpał nie tylko z runu Aarona, ale również z innej współczesnej historii komiksowego Thora. W produkcji zobaczymy bowiem, jak miano boga piorunów przejmuje Jane Foster, w którą ponownie wcieli się Natalie Portman. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Chrisa Hemswortha i Tessę Thompson. Film "Thor: Love and Thunder" zadebiutuje w kinach 6 maja 2022 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.