"Thor: Love and Thunder" będzie wstępem dla "Black Panthera 2"? Nowe zdjęcie z filmu

18.05.2022 15:23
"Thor: Love and Thunder" będzie wstępem dla "Black Panthera 2"? Nowe zdjęcie z filmu Fot. materiały prasowe/Disney/Marvel Studios

Nowy kadr z nadchodzącego filmu Marvela "Thor: Love and Thunder" sugeruje nam, że produkcja może nawiązywać do wydarzeń z 2. części serii "Black Panther".

Thor: Love and Thunder będzie nawiązywał do Black Panther: Wakanda Forever?

Po debiucie "Doktora Strange'a w multiwersum obłędu", fani Marvela zobaczą w roku 2022 jeszcze dwie produkcje filmowe z ramienia MCU - mowa o "Thor: Love of Thunder" oraz "Black Panther: Wakanda Forever". Wygląda na to, że te produkcje mogą być w jakiś sposób ze sobą połączone.

Polecamy

Na Twitterze The Cosmic Circus pojawił się zupełnie nowy kadr z nadchodzącego filmu od Taiki Waititiego. Widzimy na niej trzy osoby - Jane Foster w roli Thor (Natalie Portman), Valkyrie (Tessa Thompson) i tajemniczą postać ubraną w egzotyczne ornamenty, w którą wciela się Akosia Sabet.

W lutym 2022 roku pojawiła się informacja, że Sabet dołączyła również do obsady filmu "Black Panther: Wakanda Forever" w roli Bast. To egipska bogini, która w komiksach (a w sumie także i filmach) Marvela jest ważną postacią dla mieszkańców Wakandy - zwłaszcza dla wszystkich Czarnych Panter, dla których jest patronką.

Nowy kadr z "Thora 4" przedstawia więc swego rodzaju radę bogów, złożoną z postaci z mitologii nordyckiej, egipskiej i może też greckiej. To jest bowiem całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że w produkcji pojawi się również szef wszystkich szefów Zeus, w którego wcieli się Russel Crowe. 

Polecamy

Wiecie - to nie jest tak naprawdę tak bardzo zaskakująca wieść. Już w "Moon Knight" mieliśmy okazję poznać postaci z innych mitologii - mowa oczywiście o egipskich bóstwach Khonshu, Ammicie i Tawaret. Nie będziemy więc zdziwieni, jeśli nagle wśród bóstw w "Thorze 4" pojawi się któreś z nich, czy inny reprezentant tamtejszego panteonu typu Horus, czy Ra.

W obsadzie "Thor: Love and Thunder" wystąpią Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Premiera filmu została zaplanowana na 8 lipca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.