„Thor: Ragnarok” ma być początkiem niezwykłej trylogii Hulka

Natalia Hluzow
11.10.2017 12:35
„Thor: Ragnarok” ma być początkiem niezwykłej trylogii Hulka Fot. kadr z wideo

Zielona bestia Marvela zaskarbiła sobie sympatię milionów fanów na całym świecie. Czy Bruce Banner, znany jako Hulk, doczeka się wznowienia własnej ekranowej historii?

Hulka na ekranie kinowym po raz pierwszy zaprezentował Ang Lee w 2003 roku. W postać nieokiełznanego monstrum wcielił się wtedy Eric Bana. Film nie należał do zbyt udanych, dlatego profesor Banner powrócił po 5 latach w formie rebootu – z twarzą Edwarda Nortona i z Liv Tyler u boku. Czy był aż tak niesamowity, jak mógłby być? O to fani Marvela spierają się do dziś. Zgodni są natomiast co do tego, że Hulk, którego stworzył Mark Ruffalo w pierwszej odsłonie „Avengers” w 2012 roku okazał się być najlepszym ze wszystkich wcieleń Bruce'a Bannera.

thor hulk banner Fot. foto: kadr z wideo

Tego samego Hulka spotkaliśmy ponownie w filmach „Iron Man 3” oraz „Avengers: Czas Ultrona”. Ku rozpaczy widzów, nie zobaczyliśmy go jednak w „Wojnie Bohaterów” (podobnie jak Thora). Nikt też nie zdecydował się na ponowne sprezentowanie profesorowi Bannerowi oddzielnego filmu. Marvel Studios tłumaczy ten fakt zawiłościami posiadanych praw do postaci.

Nie mogąc zrealizować odrębnego filmu o Hulku, szef studia – Kevin Feige oraz Mark Ruffalo – odtwórca roli Bannera, zdecydowali, że miejsce na opowiedzenie o Hulku i przedstawienie ewolucji tej postaci znajdą w kolejnych filmach spod znaku Marvela, w których zielony stwór ma się pojawić. 

O planach tych opowiedział Mark Ruffalo w wywiadzie dla Cinema Blend:

Kevin [Feige] zadał mi ostatnio pytanie – „Jak myślisz, gdybyśmy robili osobny film o Hulku, co by się w nim znalazło?”. Odpowiedziałem, że „To, to i to, i jeszcze tamto i mogłoby się to skończyć tak.”. A on na to, że podoba mu się ten pomysł i dlaczego by go nie wykorzystać w kolejnych trzech filmach, począwszy od „Thora 3”, po „Avengers 3” i „Avengers 4”. Uznałem, że to brzmi świetnie. Jesteśmy więc teraz na początku tego wątku.

Choć Ruffalo po raz kolejny potwierdził, że nie ma co się spodziewać odrębnego filmu o niesamowitym Hulku, możemy liczyć na rozbudowany wątek tej postaci w kolejnych filmach z uniwersum Marvela. Brzmi to całkiem nieźle, tym bardziej, że już fabuła ostatniej odsłony „Avengers” mocno skupiała się na postaci Bannera. Nie mamy więc powodów, by nie wierzyć zapowiedziom aktora.

thor hulk 1 Fot. foto: kadr z wideo

Pierwszą odsłonę „nowej trylogii” Hulka mamy zobaczyć w „Thor: Ragnarok”, który zebrał już fantastyczne pierwsze opinie prasy, choć swoją premierę w Polsce ma dopiero 25 października 2017 roku, a 10 października 2017 ma miejsce jego uroczysta premiera w Los Angeles.

Po nowym „Thorze”, kolejne przygody zielonej bestii zobaczymy w „The Avengers: Infinity War” 4 maja 2018 roku, oraz niezatytułowanym jeszcze filmie „Avengers 4” w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.