Tilda Swinton oraz nietypowe zwierzę w zwiastunie „Okja” – nowego filmu Netflixa

Kamil Dachnij
19.05.2017 10:09
Tilda Swinton oraz nietypowe zwierzę w zwiastunie „Okja” – nowego filmu Netflixa Fot. kadr z filmu

Netflix udostępnił pierwszy trailer do nowego filmu „Okja”, gdzie poznajemy niezwykle wyglądające stworzenie. Reżyserem jest Bong Joon-ho, znany z „Snowpiercer: Arka przyszłości”. Obraz powalczy o główną nagrodę na festiwalu w Cannes. 

Najnowszy film cenionego reżysera z Południowej Korei, Bonga Joon-ho, swój premierowy pokaz będzie miał na tegorocznej edycji festiwalu w Cannes. Zanim poznamy pierwsze reakcje krytyków i widzów, mamy okazję spojrzeć na pełny zwiastun udostępniony przez Netflixa. Charakterystyczna dla tego reżysera mieszanka gatunków widoczna jest również w oficjalnym materiale, co zapowiada niezmiernie ciekawe widowisko. Zobacz wideo:

„Okja” opowiada o młodej dziewczynie Miji, która ryzykuje życie, aby uratować swojego najlepszego przyjaciela, ogromnego stworzenia o imieniu Okja, porwanego przez międzynarodową korporację. Główną rolę zagra Seo-Hyung Ahn, ale w obsadzie znajdziemy duże nazwiska: Tildę Swinton, Jake’a Gyllenhaala oraz Paula Dano. Dla Swinton to druga kolaboracja z Bongiem – wcześniej mogliśmy ją widzieć w przedziwnej charakteryzacji w filmie „Snowpiercer: Arka przyszłości”. Tamten film zapewne niezbyt dobrze wspomina sam reżyser z racji walki, jaką musiał podjąć z The Weinstein Company o jego ostateczną formę.

„Okja” to nie pierwszy film reżysera, w którym pojawia się przerośnięte stworzenie. W znakomitym „The Host: Potwór” z 2006 roku widzieliśmy monstrum przypominające zmutowaną rybę, porywające dziewczynkę. „Okja” przedstawia jednak bardziej przyjaźnie wyglądającego zwierzaka, któremu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Obraz wywołał pewne kontrowersje w Cannes, bowiem jest jedną z dwóch propozycji Netflixa, które powalczą o złotą palmę. O dość banalnym powodzie pisaliśmy niedawno.

Film będzie dostępny w serwisie od 28 czerwca 2017 roku. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.