Tim Burton jednak nakręci „Sok z żuka 2”?

Robert Skowronski
11.05.2016 10:35
Tim Burton jednak nakręci „Sok z żuka 2”? Fot. kadr z filmu

Już wcześniej pojawiły się takie doniesienia, ale zaprzeczył im rzecznik reżysera. Jednak Tim Burton ponownie dał nam nadzieję na to, że zrealizuje „Sok z żuka 2”.

Najnowszym filmem, pod którym podpisał się twórca „Edwarda Nożycorękiego” jest „Osobliwy domu Pani Peregrine”. Obraz wejdzie na ekrany polskich kin 7 października 2016 roku i opowie historię 16-letniego chłopca o imieniu Jacob Portman, który odkrywa portal przenoszący go w czasie do 1940 roku. Poznaje tytułową Pannę Peregrine prowadzącą sierociniec dla dzieci z magicznymi mocami. Bohater okazuje się też takie posiadać.

Przy okazji promocji tego dzieła, Tim Burton wspominał także, że po 28 latach ma zamiar wrócił do „Soku z żuka” realizując jego sequel:

Film jest w planach i został zatwierdzony przez ekipę Warner Bros. Mamy gotowy scenariusz, wszystko jest przygotowane, jedyne, co nam pozostaje, to wejść na plan.

Fani twórczości reżysera mogli popaść w ekstazę, jednak już dzień później zaprzeczono tym doniesieniem twierdząc, że Burton jest obecnie skupiony wyłącznie na „Osobliwym domu Pani Peregrine”. Czy projekt umarł albo został odłożony w czasie na kolejne lata? Reżyser ponownie podgrzał atmosferę twierdząc, że pomysł na „Sok z żuka 2” jest wciąż żywy:

To jest coś czym jestem bardzo zainteresowany, ale w sieci narosło już tak wiele historii - porzucenie Michaela Keatona na rzecz Johnny'ego Deppa, albo to czy tamto. Rozmawiałem z tymi ludźmi, ale nie chcieli mnie słuchać, więc powymyślali te historyjki. Prawdą jest, że odbyłem rozmowy z Michaelem Keatonem i Winoną Ryder oraz kilkoma innymi osobami. „Sok z żuka 2” jest czymś co naprawdę chciałbym zrobić w odpowiednich okolicznościach.

Niestety, ale nie wiadomo kiedy Tim Burton miałby na poważnie przystąpić do projektu. Z pewnością nie jest mu do tego bardzo śpieszno:

To nie jest film, który domaga się sequela, nie musi być z tego trylogii. Kocham tych bohaterów, Michael Keaton jest niesamowity jako ta postać, więc zobaczmy co z tego będzie. Póki co nie ma żadnych konkretów.

Pod znakiem zapytania wciąż stoi inny projekt, pod którym miał się podpisać Tim Burton. Reżyser miał nakręcić aktorską wersję disneyowskiego „Dumbo”. Studio jako scenarzystę wytypowało Ehrena Krugera, który ma koncie teksty m.in. do „Krzyku 3” czy trzech części „Transformers”. On też miałby być producentem filmu do spółki z Justinem Springerem.

W oczekiwaniu na „Sok z żuka 2” możecie się udać na wycieczkę do Nowego Jorku, gdzie powstała restauracja Beetle House inspirowana tym filmem.

Chcielibyście, żeby Tim Burton powrócił do historii Beetlejuice'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.