Timothee Chalamet jako syn Edwarda Nożycorękiego. Winona Ryder w roli matki [WIDEO]

08.02.2021 12:23
Edward Nożycoręki Fot. Album Online/East News

Winona Ryder powróciła do swojej roli sprzed 20 lat, wcielając się w matkę Edgara Nożycorękiego - syna Edwarda z kultowego dzieła Tima Burtona, którego w 1990 roku grał Johnny Depp. Głównego bohatera w kontynuacji filmu zagrał Timothee Chalamet. A wszystko to w ramach świetnej reklamy Cadillaca wyemitowanej w przerwie Super Bowl 2021. Zobaczcie sami!

W nocy z 7 na 8 lutego 2021 miało miejsce wielkie święto amerykańskiego sportu, które co roku z zapartym tchem śledzą także... kinomani. Bo choć Super Bowl to przede wszystkim finałowy mecz National Football League, wiele osób bardziej niż na jego wynik czeka na słynną przerwę, w której emitowane są zwiastuny najbardziej wyczekiwanych produkcji oraz reklamy z udziałem gwiazd kina i telewizji.

Polecamy

Najlepsza reklama Super Bowl 2021

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa ilość zapowiedzi wielkich hitów kinowych była mocno ograniczona. Tradycyjnie postarali się jednak reklamodawcy, którzy płacąc ponad 5 mln dolarów za 30 sekund czasu antenowego w prestiżowej przerwie Super Bowl, robią wszystko, by ich małe "dzieła" zostały zapamiętane. Tym razem największe szanse na zapisanie się w historii telewizji mają twórcy reklamy Cadillaca LYRIQ, którzy przygotowali ją w formie kontynuacji "Edwarda Nożycorękiego" z 1990 roku z udziałem Timothee Chalameta w roli syna postaci granej przed laty przez Johnny'ego Deppa.

Polecamy

Timothee Chalamet jako Edgar Nożycoręki - syn Edwarda i Kim [WIDEO]

Rzadko zdarza się, by nominowany do Oscara aktor ekscytował się rolą w reklamie, jednak Timothee Chalamet nie ukrywał swojego entuzjazmu w związku z rolą Edgara Nożycorękiego. W rozmowie z amerykańskim magazynem "Vogue" powiedział:

Uwielbiałem tę produkcję jako dziecko. Możliwość wcielenia się w Edgara była spełnieniem marzeń. To hołd dla postaci wykreowanej przez Johnny’ego.

Timothee Chalamet

Reklama Cadillaca przenosi nas do baśniowego, pastelowego miasteczka z filmu Burtona, w którym 20 lat temu Edwarda Nożycorękiego (Johnny Depp) i nastoletnią Kim Boggs (Winona Ryder) połączyła miłość. Okazuje się, że syn Edwarda i Kim o imieniu Edgar jest dokładną kopią ojca i również posiada nożyce zamiast rąk (współczujemy porodu, Kim). 1,5 minutowa reklama ukazuje perypetie chłopaka bardzo zbliżone do tych, z jakimi przed laty zmagał się jego ojciec - tyle, że w uwspółcześnionej wersji. Poza zaangażowaniem Timothee Chalameta do roli Edgara, główną atrakcją jest to, że w swojej roli sprzed 20 lat wystąpiła Winona Ryder. 

Gdyby historia Edgara Nożycorękiego nie była krótkim spotem reklamowym, lecz pełnometrażowym filmem, jego twórcy z pewnością musieliby mocno popracować nad jego origin story. Jak pamiętamy z filmu Burtona, Edward grany przez Deppa był efektem eksperymentu szalonego naukowca i to właśnie dlatego miał nieprzyjemność posiadania nożyc zamiast rąk. W jaki sposób jego "przypadłość" odziedziczył syn? To na pewno wymagałoby dobrej argumentacji. Niemniej, po obejrzeniu powyższego wideo z Chalametem i Ryder w rolach głównych chcemy więcej i bardzo żałujemy, że to tylko 90-sekundowa reklama, a nie nowe dzieło Tima Burtona. Ale kto wie, może w czasach wszechobecnych rebootów i kontynuacji, reklama Cadillaca okaże się inspiracją do powstania "Edgara Nożycorękiego"...

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.