Timothee Chalamet zagra Willy'ego Wonkę w nowym filmie o twórcy czekolady. Będzie lepszy od Johnny'ego Deppa?

25.05.2021 10:43
Timothee Chalamet zagra Willy'ego Wonkę w nowym filmie o twórcy czekolady. Będzie lepszy od Johnny'ego Deppa? Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Timothee Chalamet został wybrany do głównej roli w nowym filmie o legendarnym twórcy czekolady. Gwiazdor wcieli się w Willy'ego Wonkę.

Poznaliśmy gwiazdora filmu o Willym Wonce. To Timothee Chalamet

Timothee Chalamet został wybrany do głównej roli w nadchodzącym filmie Warner Bros. o tytule "Wonka". Aktor zagra tytułowego twórcę czekolady, którego mogliśmy poznać w oryginalnych powieściach Roalda Dahla. 

Polecamy

Jak podaje serwis Deadline, nadchodzący film skupi się na przygodach młodego Willy'ego Wonki, z czasów, gdy jego fabryka czekolady była jedynie marzeniem. Portal podał również, że Chalamet ma tańczyć i śpiewać w nadchodzącej produkcji "Wonka", jako że film ma zawierać sporo musicalowych fragmentów. Aktor był głównym kandydatem do tej roli od dawna.

Paul King ma być reżyserem filmu, do którego scenariusz napisał Simon Farnaby. Producentami filmu są David Heyman i Luke Kelly, natomiast Michael Siegel i Alexandra Derbyshire są producentami wykonawczymi.

Polecamy

To trzeci raz, kiedy Warner Brothers zabiera się do opowiedzenia historii Willy'ego Wonki. Pierwsza z nich to klasyk z 1971 roku z Genem Wilderem w roli głównej, kolejny film zadebiutował w 2005 roku, a ekscentrycznego twórcę czekolady odegrał Johnny Depp. Z tego co wiemy, to będzie pierwsza adaptacja powieści Dahla, w której zabraknie młodego Charliego Bucketa (co jest dość zrozumiałe, skoro to Wonka ma być młodym mężczyzną).

Jeśli chodzi zaś o Timotheego Chalameta, to aktora będziemy widzieli w kinach niemalże non-stop w nadchodzącym czasie. Nominowany do Oscara gwiazdor zagra główną rolę w "Diunie", a oprócz tego pojawi się we "Francuskim kurierze" Wesa Andersona z Frances McDormand oraz "Don't Look Up" od Adama McKaya, w którym główne role zagrają Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.