Znamy datę rozpoczęcia zdjęć do 2. części filmu „To”

Natalia Hluzow
19.02.2018 12:22
Znamy datę rozpoczęcia zdjęć do 2. części filmu „To” Fot. materiały prasowe Galapagos

Po gorąco przyjętej pierwszej odsłonie filmu „To” Andy’ego Muschiettiego nadchodzi wyczekiwana przez fanów kontynuacja. 

Od samego początku było wiadomo, że film „To” na podstawie powieści Stephena Kinga będzie podzielony na dwie części. Niemniej, fakt, że produkcja zarobiła rekordową, jak na horror, kwotę 700 milionów dolarów i spotkała się z doskonałym odbiorem publiczności, bez wątpienia skłoni twórców do włożenia jeszcze większego wysiłku w realizację sequela. Pierwszy klaps na planie filmu padnie już niebawem.

Kiedy rozpoczną się zdjęcia do 2. części „To”?

Jak donosi portal Omega Underground, prace na planie horroru „To: Rozdział 2” rozpoczną się już czerwcu 2018 w Pinewood Toronto Studios. Filmowcy powrócą też do Port Hope, które zagrało Derry w pierwszej części filmu. Zdjęcia prawdopodobnie zakończą się na przełomie października i listopada 2018.

Kto zagra w „To 2”?

Na planie bez wątpienia pojawi się Bill Skarsgård, by ponownie wcielić się w demonicznego klauna imieniem Pennywise. Powrócą też dzieciaki, czyli Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Jeremy Ray Taylor, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer i Sophia Lillis, jednak tylko w retrospekcjach, gdyż akcja 2. rozdziału toczyć się będzie 27 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie „To”.

Kto zatem wcieli się w dorosłe wersje postaci? Choć fani zaproponowali już swoją wymarzoną obsadę „To 2”, odtwórcy ról dawnych członków Klubu Frajerów nie są jeszcze znani. Póki co najczęściej pojawia się nazwisko Jessiki Chastian, która współpracowała już z Muschiettim przy filmie „Mama” i która miałaby wcielić się w dorosłą Bev. Chastian wyraziła już wcześniej zainteresowanie udziałem w projekcie, jednak póki co nie jest to jednak potwierdzona informacja – ani przez twórców, ani przez aktorkę.

„To: Rozdział 2” – o czym będzie?

Obie części horroru Muschiettiego stanowią ekranizację jednej powieści Kinga, dlatego filmy od początku miały tworzyć całość. Akcja pierwszej toczyła się w miasteczku Derry w 1989 roku i skupiała się na grupce dzieciaków walczących z klaunem odpowiedzialnym za tajemnicze zniknięcia dzieci. W rozdziale drugim zobaczymy, jak członkowie Klubu Frajerów po 27 latach powracają do rodzinnego miasteczka, by raz na zawsze rozprawić się z demonicznym Pennywisem.

 „To 2” – kiedy premiera?

Za scenariusz drugiej odsłony „To” ponownie odpowiada Gary Dauberman. Film wyreżyseruje oczywiście Andy Muschietti. Premiera została zapowiedziana na 6 września 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.