"To: Rozdział 2" - Jessica Chastain wspomniała obrzydliwe sceny z horroru

12.09.2019 12:15
To: Rozdział 2|undefined Fot. kadr z filmu To: Rozdział 2

Jessica Chastain wcieliła się w dorosłą Beverly Marsh w drugiej części horroru "To". Aktorka wspomniała obrzydliwe momenty pracy na planie nowego horroru.

Fani twórczości Stephena Kinga czekali ponad dwa lata na kontynuacje historii, zaprezentowanej w filmie "To". Horror pod tytułem "To: Rozdział 2" rozgrywa się 27 lat później, więc główni bohaterowie nie są już dziećmi, tylko dorosłymi ludźmi. Jessica Chastain wcieliła się w dorosłą Beverly Marsh. Aktorka w jednym z wywiadów wspomniała o niezbyt przyjemnej części pracy na planie filmu Andresa Muschiettiego.

"To: Rodział 2" - Jessica Chastain o obrzydliwych scenach

W pierwszej części upiorny klaun Pennywise straszył nastoletnią Bev, zalewając jej łazienkę wieloma litrami krwi. W drugiej części czerwonej cieczy było o wiele więcej. Podczas finałowej konfrontacji z ucieleśnieniem zła miasteczka Derry bohaterka ponownie musiała zmierzyć się ze swoją fobią. Podczas kręcenia tego fragmentu horroru Chastain dosłownie kąpała się w sztucznej krwi. Nie wspomina tego zbyt dobrze. 

Przeczytaj także

Gwiazda rozmawiała na ten temat z portalem Cinemablend.

Mam kilka zdjęć z zakończenia, kiedy w końcu pozwolili mi wyjść ze zbiornika z mazią, kiedy przytulam Andy'ego i Barbarę [Muschiettich]. Wysmarowałam ich w tej cieczy, w której spędziłam chyba z 16 godzin. To było obrzydliwe, ale równie ohydne było noszenie tego na sobie przez resztę filmu. To znaczy, to wygląda świetnie, kiedy oglądałam film, powiedziałam: "Super, że ona wciąż jest umazana we krwi, ale to niezbyt wygodne".

Krew, w której umazana jest bohaterka ma związek z rytuałem Chüd - pojedynkiem na silną wolę - jedynym sposobem na pokonanie Pennywise'a. Z okazji premiery drugiej części filmu "To" Chastain udostępniła na swoim Instagramie zakulisowe zdjęcie, na którym widzimy sztuczną krew pokrywającą jej głowę.

Przeczytaj także

O wiele ciężej zdjęcia do horroru zniósł James Ransone, który zagrał dorosłego Eddiego Kaspbraka. Tak jak w przypadku Bev, Pennywise posłużył się trikiem z przeszłości i przeistoczył się w trędowatego bezdomnego. Tym razem obrzydliwy mężczyzna zwymiotował na bohatera. Jak aktor wspomina ten fragment powstawania filmu?

Prawie zemdlałem, ponieważ nie mogłem oddychać. Tego było tak dużo... Andy był w tej kwestii całkiem życzliwy, bo nie oczekiwał ode mnie, że będziemy to kręcić cały dzień.

Film trafił do kin 6 września 2019 roku. Został całkiem dobrze przyjęty, chociaż recenzje są bardzo różne. Większość krytyków i widzów jest jednak zgodnych, że druga część nie przebiła pierwszej.

Przeczytaj także

Zobacz też: Dzieciaki z filmu "To: Rozdział 2" chcą za 25 lat stworzyć remake produkcji

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.