"To" doczeka się 3. części? Reżyser skomentował sprawę

29.08.2019 16:23
Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER / East News|undefined Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER / East News

Czy istnieje szansa, że horror "To" będzie stanowił trylogię? Zdaniem reżysera pierwszych dwóch części jest to możliwe.

Pierwsza część horroru "To" okazała się olbrzymim sukcesem, stając się najlepiej zarabiającym filmem grozy w historii. Poprzeczka postawiona została wysoko, jednak część druga, która zadebiutuje już za tydzień, ma spore szanse pobić rekord poprzednika. Gdy dane dzieło odnosi tak spektakularny sukces rodzi się pytanie - czy powstanie kolejna część?

"To" doczeka się 3. części?

Jakiś czas temu informowaliśmy was o wypowiedzi scenarzysty obu części filmu. Gary Dauberman zapytany o możliwy spin-off stwierdził, że nie byłby to najlepszy pomysł. Wszystko z uwagi na szacunek do materiału źródłowego i twórczości Stephena Kinga. W końcu trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Reżyser filmów jest jednak innego zdania. Andres Muschietti stwierdził, że pozostało jeszcze wiele pokładów mitologii związanej z "Tym", której z pewnością starczyłoby na część trzecią.

W książce jest cała mitologia. Mitologia jest czymś, co zawsze pozostawia wiele możliwości do zbadania. To [Pennywise - przyp. red.] jest na Ziemi od milinów lat. Ma styczność z ludźmi od milionów lat, co 27 lat. Więc możecie sobie wyobrazić ten ogrom materiału.

Zobacz też: "To: Rozdział 2" - przerażające fragmenty w nowej zapowiedzi horroru  

Czy zatem Muschietti pracuje nad 3. częścią? Choć zapewnia, że ma ona szanse powstać, na ten moment nie poczyniono w tym kierunku żadnych planów.

Myśl o ewentualnej kontynuacji badania tej mitologii jest ekscytująca. Bardzo ekscytująca. Ale na razie nie ma żadnych konkretnych planów.

Zobacz też: Aktorka z "To: Rozdział 2" jest śmiertelnie przerażona horrorem

"To: Rozdział 2" zadebiutuje już w piątek 6 września 2019 roku. Jako dorosłe wersje członków Klubu Frajerów wystąpią James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. W roli Pennywise'a powróci oczywiście niezastąpiony Bill Skarsgård.    

Zobacz też: Jak film "To: Rozdział 2" wpłynie na genezę Pennywise'a?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.