"To": jak powołano do życia Pennywise'a? [WIDEO]

01.08.2019 10:48
Pennywise|undefined Fot. studioADI/YouTube

Fani horrorów czekają na premierę filmu "To: Rozdział II". Z okazji nadchodzącej produkcji w sieci pojawił się zakulisowy materiał ukazujący powstawanie Pennywise'a.

Jesień 2019 roku będzie należała do drugiej części horroru "To" opartego na słynnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Fani kina grozy nie mogą doczekać się, kiedy zobaczą kolejne spotkanie Klubu Frajerów z przerażającym Pennywisem. Studio odpowiedzialne za charakteryzację Billa Skarsgårda postanowiło pokazać, jak powstał Tańczący Klaun.

"To" - jak stworzono Pennywise'a?

W 1994 roku powstała telewizyjna adaptacja książki Kinga. W tytułowego bohatera wcielał się Tim Curry, który przez lata przerażał fanów horroru. W 2017 roku Andres Muschietti zaprezentował kinową wersję historię o grupie dzieciaków z Derry walczących ze złą siłą czającą się w kanałach. Chociaż kreacja Curry'ego przeszła do historii kina, Skarsgård jest zdecydowanie straszniejszym wcieleniem Pennywise'a. Charakteryzacja była tak realistyczna, że dziecięcy aktorzy biorący udział w "To", rzeczywiście bali się Tańczącego Klauna. Jak charakteryzatorom z studioADI udało się powołać do życia postać Pennywise'a?

W trwającym prawie 10 minut zakulisowym materiale, możemy prześledzić proces powstawania filmowego Pennywise'a krok po kroku - od modelu maski stworzonego na odlewie głowy aktora, przez szczegółową protezę ostrych jak brzytwa zębów Klauna, umieszczanie peruki po próbne zdjęcia z w pełni ucharakteryzowanym Skarsgårdem.

Przeczytaj także

"To: Rozdział II" - kiedy premiera?

Muschietti postanowił rozbić materiał źródłowy na dwie części ułożone chronologicznie. W filmie z 2017 roku poznajemy pierwsze spotkanie Klubu Frajerów z Pennywisem. Druga część rozgrywa się 27 lat później, kiedy protagoniści są już dorosłymi ludźmi, którzy poprzysięgli powrócić do rodzinnego miasta, ponieważ zło czające się pod Derry znowu zaatakowało bezbronne dzieci. Tym razem bohaterowie staną do pojedynku na śmierć i życie.

"To: Rozdział 2" trafi do polskich kin 6 września 2019 roku. W głównych bohaterów wcielili się James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. W obsadzie nie zabraknie jednak dziecięcych aktorów, znanych z pierwszej części - Jaedena Lieberhera, Sophię Lillis, Jeremy'ego Raya Taylora, Finna Wolfharda, Chosena Jacobsa, Jacka Dylana Grazera oraz Wyatta Oleffa.

Zobacz też: Jak Bill Skarsgård prezentowałby się w roli Jokera w nowym "Batmanie"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.