To już pewne: Disney przejął 21st Century Fox

Kamil Kacperski
14.12.2017 14:38
To już pewne: Disney przejął 21st Century Fox Fot. materiały prasowe

Po tygodniach plotek, spekulacji i sprzecznych informacji, w końcu otrzymaliśmy potwierdzenie - Disney przejął 21st Century Fox, co oznacza, że X-Meni, Fantastyczna Czwórka i Deadpool będą mogli stać się częścią Marvel Cinematic Universe.

Koszt całej operacji kosztował Imperium Myszki Miki ponad 52 miliardy dolarów. Dla porównania zakup Lucasfilms kosztował Disneya 4,05 miliarda. Umowa postanawia, że za porozumieniem stron, Bob Iger pozostanie na stołku szefa Disneya do co najmniej 2021 roku, by zapewnić „stabilne zarządzanie firmami podczas tak ogromnego przedsięwzięcia”.

Oprócz biznesowych korzyści (których nie będziemy specjalnie przybliżali), które Disney wymienia w swojej oficjalnej informacji prasowej, dla fanów filmów zdecydowanie najważniejsze jest to, że do MCU będą mogli dołączyć X-Meni, Fantastyczna Czwórka i Deadpool, a także wieść o tym, że możemy się spodziewać wysypu filmów z serii „Avatar”:

Porozumienie pozwala Disneyowi na zjednoczenie X-Menów, Fantastycznej Czwórki i Deadpoola z ich marvelowską rodziną, którą już posiadali. To pozwoli stworzyć bogatsze, bardziej skomplikowane światy z bohaterami i historiami, które fani kochają.

Dodanie Avatara do rodziny filmów pozwoli również rozkoszować się widzom eksploracją tych ciekawych światów stworzonych przez niezwykłym twórców. Równie ważne jest nabycie National Geographic, dzięki któremu Disney będzie mógł połączyć rodziny z dziećmi w sposób, którego nie doświadczyli jeszcze nigdy wcześniej.

A co zyska Disney oprócz postaci Marvela, Avatara i Nat Geo? Między innymi udziały w sieci Sky, satelitarnej telewizji, która niepodzielnie rządzi na Wyspach Brytyjskich. Pozostaje jednak jedno pytanie - co stanie się z Deadpoolem?

Najemnik z niewyparzoną gębą był absolutnym hitem 2016 roku i bardzo by było szkoda, gdyby Disney ze względu na familijny wizerunek firmy, zrezygnował z produkowania kolejnych filmów z Deadpoolem lub, co gorsza, starał się ugrzecznić samego Wade'a Wilsona.

Jak postąpi Disney? To się dopiero okaże. Wiemy jednak na pewno, że niezatytułowany sequel Deadpoola ukaże się w kinach już 1 czerwca 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.