To nie "Avengers" Polacy oglądali w tym roku najchętniej. Zwycięzca was zaskoczy!

14.10.2019 10:52
Foto: materiąły prasowe Marvel Studios|undefined Fot. materiały prasowe Marvel Studios

Znamy wyniki polskiego boxoffice'u na rok 2019. Jaki film Polacy oglądali w tym roku najchętniej? Będziecie zaskoczeni.

Chylący się już ku końcowi 2019 rok był istnym rajem dla kinomaniaków. Wyemitowano finałowy sezon "Gry o tron", a na ekranach kin zadebiutowało wiele wyczekiwanych produkcji. Widzowie na całym świecie tłumnie odwiedzali sale kinowe by zobaczyć wielki finał Infinity Sagi, najnowszy film Quentina Tarantino, czy ocenić, jak w roli Jokera sprawdził się Joaquin Phoenix. To właśnie w tym roku, po 10 latach, "Avatar" został zdetronizowany i tytuł najbardziej kasowego filmu wszech czasów powędrował do "Avengers: Endgame". Które z tych filmów Polacy oglądali najchętniej? Wyniki są doprawdy zaskakujące.

Jaki film Polacy oglądali w 2019 roku najchętniej?

Z danych zgromadzonych przez Agorę i boxoffice.pl wynika, że do 8 października 2019 roku sprzedano w Polsce 43.1 milionów biletów. Jest to wzrost o 5.5% w stosunku do poprzedniego roku. Który film w naszym kraju sprzedał się najlepiej? O dziwo nie jest to "Avengers: Endgame", który rozgromił światowy boxoffice.

Przeczytaj także

Najwięcej Polaków wybrało się w tym roku na "Króla Lwa", który zgromadził przed ekranami łącznie 2.513 milionów widzów. Na miejscu drugim uplasowała się polska produkcja - "Misz Masz, czyli Kogel Mogel 3", z wynikiem 2.388 miliona. Kulminacja Kinowego Uniwersum Marvela przyciągnęła w naszym kraju 1.88 miliona widzów.

Zobacz też: Robert Downey Jr. gra samego siebie w 1. zwiastunie "Dolittle"

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.