To nie żart: Tommy Wiseau jako Joker w parodii „Mrocznego Rycerza”

Kamil Kacperski
19.03.2018 14:54
Tommy Wiseau w The Dark Knight|undefined Fot. kadr z wideo

Człowiek wielu talentów zbliża się do spełnienia swoich marzeń dzięki fanowskiemu filmikowi, w którym Heath Ledger został podmieniony z Tommy'm. Efekt jest piorunujący w każdym tego słowa znaczeniu.

Na początku marca 2018 roku, Tommy Wiseau przy okazji promowania filmu „The Disaster Artist”, wystąpił jako Joker w krótkim skeczu przygotowanym we współpracy z kanałem Nerdist. Jego szanse na angaż w nowym filmie Todda Philippsa opowiadającym o księciu zbrodni z Gotham wydają się być marne, ale artysta przez chwilę będzie mógł poczuć się jak Joker przez pewien fanowski film przygotowany przez kanał Bup.

Utalentowani fani przerobili „Mrocznego Rycerza” Christophera Nolana, zmieniając oscarowy występ Heatha Ledgera na popisy Wiseau. Efekt jest śmieszno-straszny. Z resztą zobaczcie sami:

Wiseau serious?

Z drugiej strony ciężko byłoby mieć pretensje do jakiegokolwiek aktora, za to, że nie wypadają w roli Jokera tak przekonująco jak Heath Ledger. W końcu w zielonowłosego kryminalistę 8 lat po premierze „Mrocznego Rycerza” wcielił się Jared Leto, który mimo Oscara na koncie, był krytykowany za swój występ w „Legionie Samobójców”. Więc skoro nawet Leto oberwał od fanów za swojego Jokera, to trudno spodziewać się czegoś lepszego od człowieka, który stworzył najlepszy najgorszy film na świecie.

Wiseau chce wystąpić w „Gwiezdnych Wojnach”, o co męczył już Marka Hamilla, zapowiedział również „The Room” w wersji 3D i 4K. Ciekawe, czy w końcu któryś z producentów wysokobudżetowych filmów zlituje się i zatrudni Tommy'ego w jakiejś roli. Chociażby tylko i wyłącznie dla „śmieszków”.

Sestero i Wiseau w „Best F(r)iends”

Film powstał na podstawie wspomnień przyjaciół ze wspólnej podróży z 2003 roku. Autorem scenariusza jest Greg Sestero, zaś reżyserem – Justin MacGregor, wielki fan „The Room”. Tommy Wiseau jest tym razem tylko aktorem w obrazie, który już założenia ma być makabryczną, czarną komedią. Oto oficjalny zwiastun tego dzieła, które niewątpliwie jest zrealizowane nieco lepiej niż „The Room”:

„Best F(r)iends” ma trafić na ekrany w dwóch częściach. Pierwsza pojawi się 30 marca 2018, zaś druga 1 czerwca 2018. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.