To oni wcielą się w zespół Queen

Sergiusz Kurczuk
22.08.2017 11:12
Queen Bohemian Rapsody|undefined Fot. EastNews/Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock, EastNews/Paul Treadway, EastNews/BEBERT BRUNO/SIPA, EastNews/Martin Sloan, EastNews/Album Online

„Bohemian Rhapsody” - nadchodzący film biograficzny o członkach legendarnej grupy Queen budzi wielkie emocje zarówno wśród fanów zespołu, jak i kinomanów. W końcu wiadomo kto wystąpi w rolach muzyków. 

Jeden z najsłynniejszych utworów zespołu - „Bohemian Rhapsody, ma wiele wspólnego z kinematografią. Ten kawałek znalazł się w ponad 200 filmach. Nie ma się co dziwić. Jest tak zróżnicowany, że pasuje jako ścieżka dźwiękowa do różnych produkcji. Jednym z ostatnich filmów, w którym wykorzystano ten utwór, była ekranizacja komiksów DC „Legion Samobójców. Czas, by to kino opowiedziało o życiu i twórczości zespołu Freddiego Mercury'ego. Jak informowaliśmy, powstaje film biograficzny poświęcony Queen. Twórcy poszukiwali wśród fanów grupy statystów, którzy wezmą udział w produkcji. Na ustach tysięcy osób pojawiało się jednak pytanie: "Kto wcieli się w głównych bohaterów filmu?".

Spieszymy z odpowiedzią! Pojawiła się informacja, zdradzająca którzy aktorzy wcielą się w muzyków Queen. Jak już wspominaliśmy, jako Freddie Mercury wystąpi Rami Malek, który zasłynął rolą w serialu „Mr. Robot”. Ben Hardy znany z filmu „X-Men: Apocalypse” zagra Rogera Taylora. W Briana Maya wcieli się brytyjski aktor filmowy i telewizyjny Gwilym Lee. Natomiast Joe Mazzello, który zagrał w biografii Marka Zuckerberga „The Social Network”, pojawi się na ekranie jako John Deacon. O filmie opowiadającym o Queen mówi się już od kilku lat. Do niedawna w roli Freddiego Mercury'ego widziano znanego z filmów „Borat”, czy „Bruno” komika Sachę Barona-Cohena. Członkowie oryginalnego zespołu nie zgodzili się jednak na ten angaż. 

Reżyserem „Bohemian Rhapsody” został Bryan Singer, który ma na swoim koncie serię „X-Men”, oraz film „Superman: Powrót”. Zdjęcia ruszają już na wiosnę 2018 roku. Nieoficjalna data premiery biografii zapowiedziana jest na grudzień 2018 roku. Kto jak kto, ale Freddie Mercury i jego zespół pd dawna zasługiwali na film biograficzny. W końcu zmienili oblicze muzyki rockowej. Chociaż genialny wokalista zmarł w 1991 roku w wyniku zakażenia wirusem HIV, muzyka jego i jego kolegów z zespołu ciągle żyje. Obecnie grupa koncertuje jako Queen + Adam Lambert z Adamem Lambertem na wokalu. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.