To usłyszy tylko prawdziwy fan „Star Wars”. „Marsz Imperialny” zagrany ołówkiem podczas pisania równań

Sergiusz Kurczuk
12.01.2018 15:58
To usłyszy tylko prawdziwy fan „Star Wars”. „Marsz Imperialny” zagrany ołówkiem podczas pisania równań Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium kotnratakuje, Dani Ochoa/YouTube

Mówią, że matematyka ma wiele wspólnego z muzyką. Pewien fan „Gwiezdnych Wojen” udowodnił, że matematyka JEST muzyką!

Jeśli czytacie Antyradio.pl, to na pewno znacie nasze teksty o coverach zagranych za pomocą nietypowych przedmiotów. Pisaliśmy już o kawałku The Doors zagranym na drzwiach„Master Of Puppets” Metalliki wykonanym przy użyciu pacynek, a nawet utworze Rammsteina, w którym rolę instrumentu pełniło... dziecko. Tym razem mamy jednak coś dla fanów kinematografii, a w szczególności kosmicznej sagi George'a Lucasa. Jeden z fanów „Gwiezdnych Wojen” pokazał całemu światu, że nauka może być prawdziwą zabawą. 

Youtuber Dani Ochoa postanowił wykonać klasyczne numery ze ścieżki dźwiękowej do „Star Wars” przy użyciu ołówka, podczas pisania skomplikowanych równań. Brzmi absurdalnie? Zobaczcie poniższe nagrania, a będziecie wiedzieć, o co chodzi. 

Każdy fan „Star Wars” w skrobaniu po papierze usłyszy motyw muzyczny, który pojawia się w Kantynie Mos Eisley oraz słynny „Marsz Imperialny”, który od premiery „Imperium atakuje” stał się muzycznym motywem Lorda Vadera. John Williams byłby dumny! Jeśli jakimś cudem jesteś osobą, która nigdy nie oglądała „Gwiezdnych Wojen”, jest szansa, że nie usłysz na filmie nic, poza dźwiękiem pisania ołówkiem po papierze. Dla ułatwienia powstało wideo, w którym pod ołówkowy cover, podłożono oryginał muzyki z „Gwiezdnych Wojen”. 

Ciekawe, czy autor coverów dobrze policzył muzyczne równania... Jeśli udało Ci się usłyszeć utwory ze ścieżki dźwiękowej „Star Wars”, to na pewno bez problemu rozpoznasz epizod „Star Wars” po kadrze

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.