Tom Cruise wystąpi w nowym filmie Quentina Tarantino?

Natalia Hluzow
15.11.2017 15:25
Tom Cruise wystąpi w nowym filmie Quentina Tarantino? Fot. kadr z wideo

To nie żart ani fake news. Niepokorny reżyser znany z krwawych zabaw kinem gatunków poważnie rozważa zaangażowanie gwiazdora o najbielszym uśmiechu w Hollywood do swojego nowego filmu.

Nadchodzący film Quentina Tarantino, jak zresztą każdy poprzedni, budzi niemałe emocje. Przez wiele miesięcy mówiło się, że ma on opowiadać historię Charlesa Mansona. Ostatnio okazało się jednak, że nie będzie to film o Mansonie, a o 1969 roku, o czym informowaliśmy Was już wcześniej.

Dodatkowego rozgłosu, jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, przysporzyła mu afera wokół Harvey’a Weinsteina, z którym reżyser współpracował przy wszystkich poprzednich filmach, a którego w związku z wszystkimi doniesieniami był zmuszony zastąpić kimś innym. Długie poszukiwania i castingi na najlepszego producenta skończyły się na zaangażowaniu Davida Heymana, który na swoim producenckim koncie ma wszystkie części „Harry’ego Pottera”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz „Paddingtona”, ale też „Grawitację”, „Światło między oceanami” i „Chłopca w pasiastej piżamie”. Do Heymana ma dołączyć Shannon McIntosh, która pracowała już z Tarantino przy poprzednich filmach oraz Georgia Kacandes („Nienawistna ósemka”, „Wilk z Wall Street”) w roli producenta wykonawczego. Wytwórnia, pod skrzydłami której powstanie nowy film Tarantino, nie została jeszcze wybrana, jednak teraz filmowiec ma inne zajęcia. Najbardziej niepokorny reżyser Hollywood na poważnie zajął się poszukiwaniem obsady do swojego dzieła #9.

Mówi się, że największym obsadowym pragnieniem Tarantino jest obecnie zatrudnienie Margot Robbie do roli zamordowanej żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Aktorka podjęła rozmowy z reżyserem, jednak nie wiadomo, czy jej napięty grafik związany z promocją „I, Tonya” i produkcją „Legionu samobójców 2” pozwoli jej na przyjęcie propozycji słynnego reżysera. Do roli ofiary Mansona jest też rozważana Jennifer Lawrence.

tarantino-2 Fot. foto: kadr z wideo

Magazyn Deadline dostarczył natomiast niespodziewanych wieści, że wśród aktorów branych pod uwagę do jednej z głównych ról w filmie #9, znalazł się Tom Cruise. Dotychczas na tej liście znajdowali się przede wszystkim Brad Pitt i Leonardo DiCaprio, z którymi Tarantino już wcześniej współpracował. Tymczasem dla Cruise'a byłoby to zupełnie nowe doświadczenie, które – jeśli dojdzie do skutku – może okazać się dla niego niezwykle korzystne. Aktor nie może ostatnio poszczycić się udanymi rolami w ważnych filmach i udział w projekcie kogoś takiego jak Tarantino mógłby ukazać go w zupełnie nowym świetle. W przeciwieństwie do występów w kontynuacjach „Top Gun” i „Mission Impossible”, które ma aktualnie przed sobą. Czy zdecyduje się podjąć to wyzwanie? O tym przekonamy się zapewne już niebawem.

cruise 1 Fot. foto: kadr z wideo

Zdjęcia do najnowszego filmu Quentina Tarantino mają rozpocząć się w połowie 2018 roku. Nazwiska głównych członków obsady poznamy zapewne już wcześniej. Wtedy okaże się też, czy w filmie pojawi się Samuel L. Jackson oraz Jared Leto, który zapowiadał, że ma zagrać Charlesa Mansona. Premiera #9 została zapowiedziana na 2019 rok. Film ma być przedostatnim dziełem reżysera i, podobnie jak wszystkie poprzednie, ma mieć kategorię R. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.