Tom Hanks dostanie Malucha od Bielska-Białej?

Robert Skowronski
23.11.2016 11:39
Tom Hanks dostanie Malucha od Bielska-Białej? Fot. action press / East News + Dzik Pejnta

Amerykański aktor dał się poznać jako oddany miłośnik motoryzacji made in Poland. Zasługuje to na wyróżnienie i prezent od Bielska-Białej.

Z pewnością każdy pamięta zdjęcie, które obiegło internet, a na którym można było zobaczyć Toma Hanksa pozującego z Fiatem 126p. Po jakimś czasie w sieci słynny Forrest Gump opublikował kolejną fotografię z innym Maluchem. Obok tych faktów obojętnie nie przeszła Monika Jaskólska z Bielsko-Białej, która uruchomiła zbiórkę pieniędzy na zakup Fiata 126p dla Toma Hanksa:

Organizowana akcja, to nie tylko wyraz uznania dla aktora, ale także pomysł na promocję miasta:

Dlaczego źródłem akcji jest akurat Bielsko-Biała? Otóż za oficjalną datę rozpoczęcia produkcji auta podaje się 6 czerwca 1973 roku. Tego dnia pierwszy Maluch opuścił bramy fabryki właśnie w Bielsku-Białej podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości.

Zakup Fiata 126p to jednak dopiero połowa sukcesu. Największym wyzwaniem będzie przetransportowanie go do Los Angeles, aczkolwiek znalazła się już firma gotowa udostępnić kontener, którym auto byłoby dostarczone. Jednak Jaskólska podkreśla, że niewykluczone, iż Hanks posiada jakiś dom w Europie. Gdyby tak było to organizatorzy zamierzają dostarczyć Malucha osobiście i to nie sami. Pod posiadłość aktora miałaby zajechać cała kawalkada oryginalnych Fiatów 126p.

Prezent dla Hanksa nie będzie zwykłym Maluchem. Po tym, jak już zostanie wyremontowany odmieni się także jego wizualna strona. Samochód na jednym z boków ma być obklejony dawnymi zdjęciami Bielska-Białej, na drugim zaś znajdą się te pokazujące współczesne oblicze miasta. Ma to na celu udostępnienie aktorowi wiedzy o miejscu skąd pochodziłoby jego auto. Również wykonane przez Was zdjęcia mogą ozdobić samochód:

Przygotowywana jest także pamiątkowa księga, która zostanie złożona na ręce gwiazdora. Niewykorzystane środki pieniężne zostaną zaś przeznaczone na cele charytatywne. Dokładniej na rzecz bielskiego Szpitala Pediatrycznego. Organizatorzy liczą, że jeżeli cała akcja wypali, to Tom Hanks zawita do ich miasta i przekaże swoje rzeczy na licytację, z której pieniądze pomogą potrzebującym.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.