Tom Hanks i Emma Watson są w „Kręgu”

Robert Skowronski
07.12.2016 09:41
Tom Hanks i Emma Watson są w „Kręgu” Fot. kadr z wideo

W dobie rozwoju mediów społecznościowych dostarczony nam zostanie kolejny film poświęcony temu zagadnieniu. Zobaczcie zwiastun „Kręgu”.

Obraz w reżyserii Jamesa Ponsoldta to ekranizacja książki autorstwa Dave'a Eggersa. Tytułowy Krąg to najpotężniejsza na świecie firma technologiczna działająca w obrębie internetu. Pracę zdobywa tam Mae Holland - czuje, że otrzymała życiową szansę. Kobieta jest zafascynowana nowoczesnością i rozmachem, z jakim działa firma. Mae zdaje się nie dostrzegać zagrożenia nawet wtedy, gdy życie poza firmowym campusem staje się coraz bardziej odległe, a jej rola w Kręgu ewoluuje w niepokojący sposób.

Krąg łączy maile użytkowników, ich profile na portalach społecznościowych, sklepach internetowych i bankach z uniwersalnym systemem operacyjnym, dzięki czemu powstaje jedna tożsamość internetowa jednostki. To, co zaczyna się jako urzekająca historia o ambicjach i idealizmie młodej kobiety, szybko staje się przyprawiającą o dreszcze opowieścią, poruszającą kwestie pamięci, historii, prywatności, demokracji oraz granic ludzkiej wiedzy.

Na ekranie pojawią się Emma Watson jako Mae Holland, Tom Hanks w roli Eamona Baileya czyli założyciela socialmediowej firmy, John Boyega oraz Ellar Coltrane jako były chłopak bohaterki granej przez Watson. Film z pogranicza thrillera i science fiction będzie miał swoją światową premierę 28 kwietnia 2017 roku. Zobaczcie zwiastun „Kręgu”:

Początkowo jako Mae Holland miała wystąpić Alicia Vikander. Aktorka zrezygnowała jednak z roli na rzecz innego projektu. Producentami „Kręgu” są Gary Goetzman, Tom Hanks, Anthony Bregman i James Ponsoldt. O swoim filmie i roli Emmy Watson opowiedział jego reżyser:

Mae zadaje wiele pytań. Żyje z rodzicami, szuka sensu życia i jest sfrustrowana. W końcu dostaje pracę marzeń, ale wszystko wokół zaczyna podążać w dziwnym kierunku.

Twórca opowiedział także o roli Toma Hanksa:

Według Baileya posiadanie wiedzy jest dobre, a najlepiej jest, gdy wie się wszystko. Wierzy, że nasze doświadczenia powinny być dostępne dla każdego, nie tylko uprzywilejowanym ludziom. Jest głęboko zainteresowany technologią, która może sprawić, że ludzie upowszechniają wszystkie swoje doświadczenia. Przesuwa granice, a nawet je niszczy.

James Ponsoldt dodał, że tytułowy Krąg jest jak wiele działających obecnie firm technologicznych. Przesuwa etyczne granice dotyczące tego, jaka przysługuje nam autonomia, wolność i prywatność.

Toma Hanksa w ostatnim czasie mogliśmy oglądać nie tylko przy Maluchu, ale też w „Sullym” oraz w „Inferno”. Z kolei Emmę Watson będziemy mogli podziwiać w aktorskiej wersji „Pięknej i Bestii”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.