Tom Hanks i Steven Spielberg stworzą kontynuację "Kompanii braci" dla Apple TV

14.10.2019 11:20
Tom Hanks i Steven Spielberg|undefined Fot. Walt Disney Co./Courtesy Everett Collection

Tom Hanks i Steven Spielberg szykują kolejną wojenną produkcję - po raz kolejny powrócą do lat 40. w nowym serialu "Masters of the Air". Serial opowie o pilotach i zostanie wyemitowany na Apple TV+.

"Masters of the Air" będzie kontynuacją seriali "Kompania braci" z 2001 roku i "The Pacific" z 2010. Nowa produkcja opowie o przygodach dzielnych mężczyzn zgłaszających się do Sił Powietrznych Armii USA, którzy niedługo po wstąpieniu do służby zaczęli walczyć w przestworzach z nazistowskimi pilotami III Rzeszy. Serial będzie liczył 9 odcinków i będzie mocno inspirowany biografią Donalda L. Millera o tytule "Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany". 

Tom Hanks i Steven Spielberg pracują nad kontynuacją Kompanii braci

I chociaż "The Pacific" i "Kompania braci" zostały pierwotnie wyemitowane na HBO, to "Masters of the Air" spotka nieco inny los. Prawa do produkcji trafiły w ręce nowej platformy streamingowej Apple TV+. HBO podobno odrzuciło ofertę kupna serii, a to wszystko dlatego, że Hanks i Spielberg chcieli podobno 250 milionów dolarów. To pozwoliło twórcom iPhone'a na dołączenie i ewentualne wygranie wyścigu o prawa do "Masters of the Air".

Przeczytaj także

Apple zamierza wyprodukować "Masters of the Air" na własny koszt, we własnym studiu filmowym, które niedługo ma powstać. Tom Hanks i Steven Spielberg będą producentami wykonawczymi serii. John Orloff będzie scenarzystą - artysta jest odpowiedzialny m.in. za skrypt do oryginalnej "Kompanii braci". Data premiery "Masters of the Air" jest nieznana.

"Masters of the Air" będzie też drugim projektem Spielberga dla Apple TV+ - reżyser pracuje też nad rebootem "Amazing Stories" dla platformy streamingowej. Sama usługa Apple TV+ ma wystartować już 1 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Steven Spielberg uważa, że kino góruje nad platformami streamingowymi

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.