Tom Hanks sprawił sobie Malucha

Robert Skowronski
31.10.2016 09:13
|north Fot. Camilla Giribardi, CC0 Public Domain + Dzik Pejnta

Samochód, który już niemal zniknął z polskich dróg, a swego czasu wręcz zmotoryzował nasz kraj, stał się własnością Toma Hanksa.

Fotografia, którą opublikował w mediach społecznościowych amerykański aktor przyprawiła fanów motoryzacji o szybsze bicie serca. Na zdjęciu widać, jak Tom Hanks pociąga za klamkę drzwi poczciwego Malucha. Aktor napisał, że „jest podekscytowany swoim nowym samochodem”. Chyba to samo można powiedzieć o miłośnikach tego dwuśladu znad Wisły, gdyż w komentarzach pod postem pojawiło się mnóstwo wspomnień z podróżowania tym autem.

W 2016 roku Maluch obchodzi swoje 43. urodziny. Fiat 126p został zaprezentowany pod koniec 1972 roku na wystawie motoryzacyjnej w Turynie jako następca słynnej „pięćsetki”. Pod względem mechanicznym bazował zresztą na tym modelu – miał identyczny rozstaw osi i silnik umieszczony z tyłu, ale i całkowicie nowe nadwozie.

Tom Hanks lubi zaskakiwać. Tak było niedawno podczas sesji ślubnej Elizabeth i Ryana odbywającej się w Central Parku w Nowym Jorku. W pewnym momencie podszedł do nich słynny aktor, aby zrobić sobie kilka zdjęć z nowożeńcami.

Nie mniejszą sensację co zdjęcia z Maluchem czy z nowożeńcami wywołała słynna już fotografia sprzed trzech lat, która ostatnio zawładnęła siecią. Zdjęcie, które stało się przedmiotem internetowej dyskusji zostało po raz pierwszy opublikowane na Facebooku przez Laurę DiMichele-Ross w 2013 roku. Zostało zrobione w Szkocji i przedstawia płaczącego chłopca oraz aktora, który to dziecko naśladuje. Tylko kim jest ten aktor? Czy to Tom Hanks, a może Bill Murray? Autorka fotografii wyznała, że jest to jednak aktor znany z „Pogromców duchów”.

1

Być może Tom Hanks zakochał się w Maluchu przy okazji swojej wizyty w Polsce podczas kręcenia „Mostu szpiegów” Stevena Spielberga. Plan zdjęciowy umiejscowiony był we Wrocławiu, a polskie miasto udawało Berlin z początku lat 60. XX wieku. Na ekranie Hanks wcielił się w prawnika, który po zestrzeleniu w 1960 roku przez Związek Sowiecki amerykańskiego samolotu rozpoznawczego U-2 negocjował warunki uwolnienia pilota Francisa Gary’ego Powersa. Obraz zdobył Oscara w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy dla Marka Rylance'a.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.