Tom Hanks zachwycony pomysłem dostania Malucha od Polaków

Robert Skowronski
09.02.2017 14:13
|center Fot. Avalon / REPORTER / East News + Dzik Pejnta

No i po niespodziance. Amerykański aktor dowiedział się o tym co szykują dla niego fani z Polski. Najważniejsze jest jednak to, że niezwykle entuzjastycznie podchodzi do tej idei.

Swego czasu słynna była fotografia Toma Hanksa z Fiatem 126p. Gdy pojawiła się w sieci internauci licznie wpisywali w komentarzach, że jest to polski samochód i dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z leciwym, acz poczciwym pojazdem. Informowaliśmy już, że Monika Jaskólska z Bielska-Białej uruchomiła zbiórkę pieniędzy na zakup Malucha, który miałby zostać podarowany aktorowi.

Akcja została zainicjowana w listopadzie 2016 roku, a teraz doświadczamy jej rozwinięcia. Z okazji inauguracji połączenia lotniczego z Los Angeles, Polskie Linie Lotnicze LOT wezmą na pokład swojego dreamlinera zakupionego przez mieszkańców Bielska-Białej Malucha. Zostanie on przetransportowany 3 kwietnia 2017 roku.

Skąd wiadomo, że aktor dowiedział się o prezencie dla niego? Monika Jaskólska skontaktowała się z nim drogą elektroniczną i otrzymała taką oto odpowiedź:

Droga Moniko,

Te Fiaty 126p są samochodami moich marzeń. Zrobiłem te zdjęcia w Budapeszcie spacerując i widząc te auta jedno po drugim i żartując, że kupiłem jedno z nich, ale tak naprawdę chciałem być blisko tego wozu. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedykolwiek ktoś taki jak Ty będzie inicjatorem takiej akcji.

Fantastycznie! Napisałem tak mając nadzieję, że będzie to wyglądało w porządku po polsku. Nauczyłem się tego kręcąc we Wrocławiu „Most szpiegów”. Taki jest mój poziom języka polskiego.

Cieszę się, że mogłem pomóc w zbiórce pieniędzy na szpital. Nie prosiłaś o to, ale Twój przykład wskazał drogę.

Może uda się zaaranżować Twój przylot do USA razem z samochodem? W ten sposób moglibyśmy się spotkać, kiedy kluczyki byłyby umieszczone w stacyjce i zobaczylibyśmy, czy samochód pali i czy to legalne jeździć nim po Stanach Zjednoczonych.

Wszystkiego dobrego,

Tom Hanks

Niewykorzystane środki pieniężne, które były zbierane na Malucha, zostaną przeznaczone na cele charytatywne - na rzecz bielskiego Szpitala Pediatrycznego. Tak zaś wygląda prezent dla aktora:

Cieszymy się, że akcja Polaków wypaliła!

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.