Tom Hanks zagra Dżepetto w aktorskiej wersji "Pinokia"

06.08.2020 10:09
Tom Hanks zagra Dżepetto w aktorskiej wersji "Pinokia" Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Aktor podobno negocjuje rolę w nadchodzącym filmie Roberta Zemeckisa. "Pinokio" ma być kolejną aktorską adaptacją klasycznych bajek Disneya, które firma skutecznie przygotowuje od ostatnich kilku lat.

Jak podaje Deadline, Tom Hanks obecnie negocjuje rolę Dżepetto w nadchodzącej aktorskiej adaptacji "Pinokia" dla Disneya.

Tom Hanks jako Dżepetto?

Pierwszy raz o projekcie mogliśmy usłyszeć w 2018 roku, kiedy to okazało się, że Robert Zemeckis został wybrany reżyserem projektu. Będzie to kolejny po m.in. "Aladynie", "Pięknej i Bestii" oraz "Królu Lwie" aktorski film inspirowany starymi bajkami Disneya. Te wspomniane produkcje okazały się być bardzo popularne - każda z nich przyniosła ponad miliardowe przychody w światowym box-offisie.

Przeczytaj także

Jeżeli Hanks zgodzi się na udział w filmie Zemeckisa, to będzie ich 4. wspólny projekt. Wcześniej panowie pracowali razem nad "Forrestem Gumpem", "Cast Away: Poza światem" oraz "Ekspresem polarnym". 

Oryginalna disneyowska wersja "Pinokia" została wydana w 1940 roku i bazowała na bajcie Carlo Collodiego o tym samym tytule. Fabułę zna chyba każdy - starszy jegomość o imieniu Dżepetto postanawia wystrugać z drewna piękną lalkę, która za pomocą magii ożywa i przyjmuje imię Pinokio. Dzięki swoim działaniom, odwadze, empatii i altruistycznej postawie lalka w końcu zmienia się w prawdziwego chłopca.

Chris Weitz zajmie się scenariuszem filmu na podstawie książki Collodiego i starej produkcji Disneya. Będzie również producentem projektu razem z Andrew Mianem.

Zanim Hanks stanie się strugaczem lalek, to zagra menadżera Toma Parkera w nadchodzącym filmie biograficznym o Elvisie Presleyu. Na razie data premiery "Pinokio" jest nieznana.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.