Tom Hanks zagra Geppetto w aktorskiej wersji "Pinokia"? Aktor prowadzi rozmowy z Disneyem

Sergiusz Kurczuk
30.11.2018 10:52
Tom Hanks (Sully) i Gepetto (Pinokio)|undefined Fot. kadry z filmów Sully i Pinokio

Za jakiś czas do kin trafi aktorska wersja kolejnej animacji Disneya. Tym razem mowa o filmie "Pinokio". Całkiem możliwe, że w rolę Geppetto wcieli się Tom Hanks.

Disney nie zamierza przestać tworzyć kolejnych aktorskich remake'ów swoich słynnych animacjach. Jeśli myślicie, że trend skończy się na "Królu Lwie", "Dumbo" czy "Aladynie" to jesteście w błędzie. To dopiero początek. Studio zaplanowało już następne produkcje, które pojawią się w najbliższych latach. Jedną z nich jest klasyczna produkcja stworzona na podstawie słynnej bajki Carlo Collodiego pod tytułem "Pinokio". Twórcy przymierzają się do obsadzenia głównych ról. Wśród kandydatów jest Tom Hanks.

"Pinokio" - Tom Hanks jako Geppetto w aktorskiej wersji bajki Disneya?

Jak donosi serwis Collider, twórcy prowadzą rozmowy z Tomem Hanksem, który miałby zagrać lalkarza imieniem Geppetto. Gwiazda tego pokroju nie jest tania, ale Hanks występował już wcześniej w produkcjach Disneya - w serii "Toy Story", gdzie wcielał się w kowboja Chudego, a w "Ratując pana Banksa" wystąpił jako on sam. W opowieści Collodiego i animacji Disneya Geppetto był wdowcem, który całe życie marzył o synku. By chociaż po części zrealizować swoje marzenie, wystrugał z drewna marionetkę. Nadał jej imię Pinokio i po jakimś czasie zorientował się, że drewniana lalka ożyła za sprawą magii i zamierza stać się prawdziwym chłopcem. Film Disneya oryginalnie ukazał się w 1940 roku i do dziś wychował niejedno pokolenie widzów.

Prace nad filmem mają ruszyć latem 2019 roku. Budżet na nowego "Pinokia" wynosi około 150 milionów dolarów. Reżyserem produkcji został Paul King, który zasłynął filmem dla dzieci pod tytułem "Paddington". Scenariuszem zajął się współpracownik Kinga Simon Farnaby. Według najnowszych informacji wstępna wersja skryptu została już napisana.

Aktorski "Pinokio" - kiedy premiera?

Produkcja jest na razie w powijakach. Remake pojawi się w kinach najprawdopodobniej dopiero w roku 2020. Toma Hanksa (niestety tylko w oryginale) widzowie usłyszą 15 czerwca 2019 roku, kiedy odbędzie się światowa premiera "Toy Story 4". Najbliższą premierą aktorskiej wersji słynnej animacji Disneya będzie "Dumbo", który trafi do kin pod koniec marca 2019 roku. Dwa miesiące później zobaczymy "Aladyna", a w połowie lipca nowego "Króla Lwa".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.