Tomasz Kot dołączył do amerykańskiej agencji aktorskiej. Jej klientami są Harrison Ford, Angelina Jolie i Benedict Cumberbatch

Sergiusz Kurczuk
17.12.2018 11:39
Tomasz Kot (Zimna wojna)|undefined Fot. kadr z filmu Zimna wojna

Tomasz Kot to kolejny polski aktor, który ma szansę rozpocząć karierę w Hollywood. Dołączył do agencji aktorskiej zagranicznych gwiazd - United Talent Agency.

Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" to nie tylko wielkie sukcesy na międzynarodowych festiwalach filmowych, ale również szansa dla aktorów, którzy zagrali w nim główne role. Pod koniec listopada 2018 roku informowaliśmy, że Joanna Kulig ma szansę na karierę w Stanach Zjednoczonych dzięki dołączeniu do agencji CAA, która obsługuje takie gwiazdy, jak Tom Cruise czy Brad Pitt. Okazuje się, że w jej ślady poszedł Tomasz Kot, który podpisał kontrakt z inną równie prestiżową firmą - United Talent Agency. Czy aktor rozpocznie karierę w Hollywood?

Tomasz Kot w United Talent Agency

Kot nie odniósł tak wielkiego sukcesu jak jego koleżanka z planu "Zimnej wojny" podczas rozdania Europejskich Nagród Filmowych 2018, ale niedługo może usłyszeć o nim cały świat. O dołączeniu aktora do agencji UTA jako pierwszy doniósł serwis Variety. Wszystko za sprawą ostatniego filmu Pawlikowskiego, którym zachwyca się publiczność i jurorzy konkursów filmowych poza granicami Polski. To jednak niejedyna produkcja, w której Kot zaprezentował swój talent zagranicznym widzom i filmowcom. W 2017 roku wystąpił w polskobrytyjskiej koprodukcji "Bikini Blue", gdzie zagrał główną rolę. Dał się też poznać za granicą rolą w filmie Agnieszki Holland "Pokot". Obecnie Kot pracuje na planie serialu BBC One "World on fire". Podpisanie umowy potwierdziła na Facebooku polska agencja Kota Agencja Aktorska L Gwiazdy.

Tomasz Kot - ma szansę na zrobienie kariery za granicą?

Dzięki "Zimnej wojnie" o Tomaszu Kocie było już głośno w połowie 2018 roku, kiedy pojawiły się informacje dotyczące jego rzekomej roli w najnowszej części filmu o Jamesie Bondzie. Te pogłoski łączono z odejściem Danny'ego Boyle'a z roli reżysera "Bonda 25". Według niektórych informacji filmowiec miał się pokłócić z producentami o Kota. Aktor podobno miał się wcielić w główny czarny charakter. Po jakimś czasie potwierdzono, że twórcy rzeczywiście byli zainteresowani zaangażowaniem Kota do filmu, ale nie miało to nic wspólnego z rezygnacją Boyle'a.

Jak widać, Kot ma szansę na zaistnienie w Hollywood. Dodatkowo może mu w tym pomóc potencjalny sukces serialu "World on fire" oraz szansa na zdobycie Oscara 2019 przez "Zimną wojnę" w kategorii najlepszy film zagraniczny. UTA obsługuje takie gwiazdy filmu jak Anthony Hopkins, Angelina Jolie, Daniel Radcliffe, Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Harrison Ford, Ewan McGregorbracia Coen, Kumail Nanjiani, Seth Rogen, James Franco czy Amy Schumer.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.