Tomasz Kot i Zofia Wichłacz wśród gwiazd nowej produkcji BBC

Natalia Hluzow
11.10.2018 17:45
Tomasz Kot, Zofia Wichłacz|undefined Fot. Mateusz Jagielski/East News; Leszek Kotarba/East News

Polscy aktorzy znaleźli się w międzynarodowej obsadzie serialu „World on Fire” realizowanego na zlecenie BBC.

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego olśniewa międzynarodową publiczność i krytyków, co przekłada się nie tylko na sukces finansowy i szanse na nominacje do Oscara, ale także na zainteresowanie gwiazdami filmu. Po informacji o roli Joanny Kulig w amerykańskim serialu „Hanna”, pojawiła się wieść, że partnerującego jej Tomasza Kota zobaczymy niebawem w brytyjskiej produkcji. Nie będzie to być może rola w „Bondzie 25”, jednak nowy projekt BBC również zapowiada się obiecująco.

„World on Fire” - serial BBC z udziałem polskich aktorów

„World on Fire” („Świat w ogniu”) to opowieść o II wojnie światowej, prezentowana przez pryzmat doświadczeń zwykłych ludzi po obydwu stronach konfliktu - ich nadziei, lęków, odwagi, lojalności, miłości, a czasem i brutalności. Obok Tomasza Kota pojawi się w nim Zofia Wichłacz, 23-letnia aktorka, która od czasu debiutu w „Mieście 44” Jana Komasy, nie może uskarżać się na złą passę. Niedawno mogliśmy podziwiać ją w serialu „Rojst” serwisu Showmax, a już niebawem zobaczymy ją w jednej z głównych ról w „1983” - pierwszym polskim serialu Netfliksa. Zofia Wichłacz wcieli się w postać Kasi, dziewczyny angielskiego tłumacza, który próbuje ją wywieźć z Polski.

„World on Fire” - kiedy premiera?

Serial „World on Fire” będzie składał się z 7 odcinków, które skupią sie na wydarzeniach z lat 1939-1940  - od ataku Niemiec na Polskę po bitwę o Anglię. Jak zapowiadają producenci:

Będziemy śledzić powiązania pomiędzy sprzymierzeńcami i wrogami oraz gigantyczne walki, o których zdaje nam się, że coś wiemy. Od oblężenia Warszawy, po Dunkierkę, upadek Paryża i btwę o Anglię - mamy tu epicką historię opowiedzianą w ludzkiej skali z udziałem naprawdę międzynarodowej obsady.

Prócz polskich aktorów, w produkcji wystąpią też m.in. Helen Hunt („Lepiej być nie może”, „Czego pragną kobiety”), Lesley Manville („Nić widmo”), Brian J. Smith („Sense8”) i Parker Sawyers („Snowden”).

Reżyserem został wielokrotnie nagradzany brytyjski twórca Peter Bowker. Zdjęcia do serialu rozpoczną się jeszcze w październiku 2018 w czeskiej Pradze. Później przeniosą się do Manchesteru, Londynu, Paryża i Berlina. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.