Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy

25.06.2019 09:11
Tomasz Kot|undefined Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Według najnowszych informacji Tomasz Kot został wybrany jako odtwórca tytułowej roli w biografii pod tytułem "Nikola", opowiadającej o słynnym naukowcu.

Dzięki sukcesowi "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego Tomasz Kot został dostrzeżony przez Hollywood. Już niedługo polski aktor wcieli się w jedną z najbardziej interesujących postaci przełomu XIX i XX wieku. Chodzi o serbskiego wynalazcę i wizjonera Nikolę Teslę, który w końcu doczeka się filmu biograficznego. 

"Nikola" - Tomasz Kot jako Tesla

Jak podaje Deadline, twórcy filmu pod tytułem "Nikola" znaleźli odtwórcę tytułowego bohatera. W Teslę wcieli się Tomasz Kot, który dał się poznać zagranicznym filmowcom podczas pracy nad takimi filmami, jak "Jak się pozbyć cellulitu" czy "Bikini Blue". Jednak o zwróceniu oczu na polskiego aktora zadecydował udział w nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie". Kot był brany pod uwagę jako jeden z odtwórców nadchodzącego filmu Marvel Studios "The Eternals". Chociaż nie wystąpi w kolejnej produkcji o superbohaterach, niedługo zobaczymy go w bardziej ambitnym przedsięwzięciu. 

Nikola Tesla Fot. foto: akg/North Wind Picture Archives

"Nikola" ma opowiadać o ostatnim wielkim eksperymencie wynalazcy. Chociaż w momencie, kiedy go przeprowadzono, został uznany za największą porażkę Tesli, z perspektywy czasu uznaje się go za jeden z większych sukcesów naukowca. W filmie poznamy motywację ambicji Tesli, zobaczymy walkę z jego wewnętrznymi demonami i zmagania z kurczącymi się finansami. 

Przeczytaj także

"Nikola" - kiedy premiera?

Za scenariusz powstającego filmu odpowiada Anand Tucker, który został również jego reżyserem. Tucker najbardziej znany jest z filmów "Oświadczyny po irlandzku" (reżyseria) oraz "Dziewczyna z perłą" (produkcja). Za biografię Tesli odpowiedzą przedstawiciele wytwórni Ingenious MediaLatitude Media. Producentami wykonawczymi zostali Peter Touche, Andrea Scarso i Ximo Paris. To nie pierwszy raz, kiedy Kot wystąpił w zagranicznej produkcji. Aktor zagrał między innymi w thrillerze science fiction "Warning" oraz serialu BBC "World On Fire". Na razie nie wiadomo, kiedy "Nikola" trafi do kin. Biografia jest na razie na etapie preprodukcji. 

Zobacz też: Tomasz Kot miał grać głównego przeciwnika agenta 007 w „Bondzie 25”? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.