Tommy Wiseau chce zagrać Jokera w filmie Todda Phillipsa

Sergiusz Kurczuk
12.02.2018 10:55
Tommy Wiseau chce zagrać Jokera w filmie Todda Phillipsa Fot. kadr z filmu The Room

O roli największego wroga Batmana marzy wielu aktorów. Wśród nich jest sławetny twórca „The Room”. Czy Tommy Wiseau ma szansę na wzięcie udziału w filmie o Jokerze?

Od kiedy Joker zadebiutował na dużym ekranie, o wcieleniu się w Księcia Zbrodni z Gotham marzy wielu aktorów. W końcu rola szalonego klauna, który terroryzuje całe miasto to spore wyzwanie dla artysty. O tym, jak genialne kreacje Jokera można powołać do życia, widzów przekonali Jack Nicholson oraz Heath Ledger. Zarówno campowa wersja postaci z „Batmana” Tima Burtona, jak i szaleńczo realistyczny wariant z „Mrocznego Rycerza” Christophera Nolana przejdzie do historii kinematografii jako dowód niezwykłego talentu aktorskiego. Po niezbyt udanej próbie Jareda Leto przyszła pora na kolejnego artystę, który będzie miał szansę zaistnieć wśród fanów Batmana.

Kto zagra Jokera w filmie Todda Phillipsa? 

Do tej pory nie zostało potwierdzone, kto wystąpi w historii całkowicie skupionej na postaci Jokera. Reżyserem filmu został Todd Phillips. Za produkcję odpowiedzialny jest Martin Scorsese. Kiedy ogłoszono prace nad filmem, pojawiły się plotki, że Jokerem ma być Leonardo DiCaprio. Jednak na początku lutego 2018 roku reżyser wyraził chęć zaangażowania innego aktora. Ma nim być Joaquin Phoenix. Na razie to jednak niepotwierdzona informacja, którą na światło dzienne wyciągnął magazyn Vanity. Liczący na rolę Jokera aktorzy mają więc nadzieję, że to oni dostaną rolę.

Tommy Wiseau jako Joker?

Wśród nich znajduje się niesławna legenda kina - Tommy Wiseau, tajemniczy człowiek o rzekomo polskim pochodzeniu, który jest autorem najgorszego filmu świata - „The Room”. 9 lutego 2018 roku odbyła się polska premiera filmu Jamesa Franco „Disaster Artist”, który opowiada o powstawaniu „The Room” i przybliża osobę Wiseau. Kontrowersyjny artysta słynie również z tego, że chciałby wystąpić w wielu słynnych produkcjach. Na Twitterze Wiseau pojawił się wpis adresowany do Phillipsa. 

Pod tweetem pojawiło się oczywiście wiele komentarzy, które były przeróbkami najsłynniejszych zdań pojawiających się w „The Room”. W sieci już jakiś czas temu pojawiło się śmieszne wideo, pokazujące, jak wyglądałby film o Batmanie z Wiseau w roli głównej.

Internetowy artysta znany jako BossLogic oczywiście stworzył fotomontaż ukazujący Wiseau jako Jokera. Trzeba przyznać, że nawet do twarzy mu w charakteryzacji Księcia Zbrodni.

Phillips raczej nie zaangażuje Wiseau, ale może chociaż da mu małą rólkę epizodyczną, albo występ gościnny. Fani twórcy najgorszego filmu świata byliby w siódmym niebie. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.