Tommy Wiseau jak bohater słynnych filmów katastroficznych

Sergiusz Kurczuk
12.03.2018 18:02
Tommy Wiseau w filmie Twister|undefined Fot. Screen Junkies/YouTube

Nie bez powodu twórca słynnego „The Room” jest nazywany „Master Disaster”.

Ostatnimi czasy film „The Room” i jego autor oraz odtwórca głównej roli w jednej osobie - Tommy Wiseau znowu są na topie. Wszystko za sprawą produkcji Jamesa Franco „Disaster Artist”, która jest hołdem stworzonym twórcy najgorszego filmu świata i jego opus magnum. „The Room” to jeden z tych filmów, które są tak złe, że aż dobre. Szybko został dziełem kultowym. Wszystkie jego wady stały się w oczach fanów największymi plusami, a tajemniczy Wiseau wystąpił jeszcze w kilku rolach o charakterze komediowym. Internetowi twórcy jednak niejednokrotnie wklejają gwiazdora do słynnych filmów, a sam zainteresowany często zgłasza chęć wystąpienia w hollywoodzkich produkcjach. Autorzy kanału YouTube Screen Junkies, znani między innymi z serii Honest Trailers, postanowili wejść z Wiseau we współpracę i wkleić jego postać w słynne filmy katastroficzne.

Tommy Wiseau w filmach katastroficznych

Nie bez powodu wybrano ten gatunek. W końcu „The Room” był katastrofą w każdym aspekcie. Postanowiono jednak wykorzystać talent aktorski Tommy'ego i poproszono go o wpasowanie się we fragmenty pochodzące z takich filmów jak „Twister”, „Jurassic World”„Posejdon” i „Dzień zagłady”. Jak wyszło? Oceńcie sami:

To nie pierwszy raz, kiedy Wiseau wciela się w prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wcielił się już w tę rolę w produkcji parodiującą serię „Transformers” zatytułowaną Car Botz”. Ostatnim filmem artysty jest dwuczęściowy horror „Best F(r)iends”, w którym występuje również znany z  „The Room” Greg Sestero. Niedawno pisaliśmy o filmie science fiction „Scary Love” z Wiseau w roli łowcy nagród, jednak okazało się, że to jedynie sprytna promocja teledysku grupy The Neighbourhood.

Zaprezentowana przeróbka Screen Junkies to również część akcji marketingowej. W ten zabawny sposób Wiseau i twórcy kanału reklamują wydanie „The Room” na DVD. Na końcu wideo warto zwrócić uwagę na scenę z „Disaster Artist”, w której Tommy rozmawia z odgrywającym go Jamesem Franco

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.