Tommy Wiseau opublikował w sieci swoje przesłuchanie do roli Jokera

Kamil Kacperski
13.03.2018 11:53
Tommy Wiseau jako Joker|undefined Fot. kadr z wideo

Ha ha ha, what a great story, Batman! Anyway, how's your sex life?

Tommy Wiseau w lutym 2018 roku poinformował na swoim Twitterze, że chce zagrać tytułowego superzłoczyńcę w nadchodzącym filmie „Joker” Todda Philipsa. Niestety, wygląda na to, że jego marzenie się nie spełni, ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że w księcia zbrodni wcieli się znany z „Gladiatora” i filmu „Ona” Joaquin Phoenix. Reżyser/aktor/producent, jak pokazał film „The Disaster Artist”, nie należy jednak do tych, którzy łatwo się poddają. 

Wiseau przygotował we współpracy z portalem Nerdist przesłuchanie do roli filmowego Jokera. Aktor przywdział więc strój przypominający ten, który nosił Heath Ledger w „Mrocznym Rycerzu”, poświęcił swój cenny czas na przygotowanie profesjonalnej charakteryzacji i ruszył zmierzyć się z najbardziej znanymi filmowymi cytatami superzłoczyńcy. Zobaczcie, jak Tommy Wiseau wykrzykuje „why so serious?”:

Czy Tommy Wiseau wystąpi w jakiejś hollywoodzkiej roli?

Aktor oprócz monologów przygotował nawet krótką scenkę z budżetową wersją Batmana. Panowie odegrali fragment „Mrocznego Rycerza” Christophera Nolana, w którym Człowiek-nietoperz pyta się Jokera dlaczego ten pragnie go zabić. Wiseau tłumaczy (najlepiej jak potrafi), że nie pragnie śmierci Batmana, bo ten go wypełnia. Aż szkoda, że nie dodał, że gdyby więcej ludzi się kochało, to świat byłby lepszy.

Joker nie jest jedyną hollywoodzką postacią, w którą chciałby się wcielić Wiseau. Jeszcze w grudniu 2017 roku, na tydzień przed premierą „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi”, aktor poprosił Marka Hamilla, aby ten załatwił mu rolę w którejś z nadchodzących produkcji z uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa. Niestety, odtwórca Luke'a Skywalkera na razie nie spełnił prośby twórcy „The Room”. 

Wiseau ponownie współpracuje z Gregiem Sestero

Przypominamy również, że Wiseau niedługo powróci na kinowe ekrany w „Best F(r)iends”. Partnerować mu będzie Greg Sestero, czyli autor „The Disaster Artist”, książki, na podstawie której James Franco stworzył film o tym samym tytule. Będzie to pierwszy wspólny występ mężczyzn w jednym filmie od czasów „The Room”.

„Best F(r)iends” pojawi się w kinach w dwóch częściach. Pierwsza zadebiutuje 30 marca 2018, zaś druga 1 czerwca 2018. Niestety, polska data premiery wciąż nie jest jeszcze znana.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.