Top 10 dewiacji seksualnych w horrorach

Sergiusz Kurczuk
27.06.2018
Aktualizacja: 29.03.2021 12:14
Gra Geralda|undefined Fot. kadr z filmu Gra Geralda

Horrory to filmy, w których często przekracza się granicę tabu. Oto lista 10 filmów grozy, w których pojawiają się dewiacje seksualne.

Kino grozy może pozwolić sobie na więcej niż inne gatunki filmowe. Bardzo często brutalność lub wyuzdana seksualność w horrorach traktowana jest inaczej niż nawet w thrillerach czy dramatach. Czasem wynika to z nierzeczywistych wydarzeń towarzyszących brutalnym scenom, czasem z przerysowania ich do maksimum, ale pojawiają się również momenty, które potrafią zaszokować nawet weteranów strasznych filmów. Postanowiliśmy przyjrzeć się dewiacjom seksualnym, które pojawiają się w horrorach.

Zobacz też: >> Top 10 przerażających horrorów o wampirach <<

TOP 10: Dewiacje seksualne w horrorach

10. Psychoza (1960)

Jeden z najsłynniejszych filmów Alfreda Hitchcocka w zasadzie opowiada o dewiancie. Główny bohater - Norman Bates ma obsesję na punkcie swojej zmarłej matki. Do tego stopnia, że trzyma jej zwłoki na strychu, a sam przebiera się za nią i morduje gości rodzinnego motelu. Kompleks Edypa posunięty do maksimum to eufemizm w stosunku do bohatera „Psychozy”.

9. Dracula (1992)

Ta słynna opowieść w wersji Francisa Forda Coppoli ma w sobie więcej pikanterii niż jakakolwiek adaptacja powieści grozy Brama Stokera. W filmie pojawia się scena, w której Jonathan Harker zostaje uwiedziony przez 4 wampirzyce. Spędza z nimi upojną chwilę na starodawnym łożu do chwili, kiedy zdaje sobie sprawę, że kobieta chcąca zrobić mu fellatio, jest wyposażona w ostre jak brzytwa kły. W filmie widzimy też ekstatyczną scenę, w której Dracula wyglądający jak hybryda człowieka ze zwierzęciem wydaje się uprawiać seks z jedną z bohaterek. 

8. Zagadka nieśmiertelności (1986)

W tej produkcji Tony'ego Scotta ponownie powraca wątek wampirów. W jednej ze scen dochodzi do zbliżenia Miriam i Sarah. Wszystko przebiega normalnie, dopóki jedna z bohaterek nie okazuje się demonem ciemności i nie zaczyna gryźć partnerki do krwi. 

7. Towarzystwo (1989)

Jeden z dziwniejszych filmów końcówki lat 80. kończy się potężną sceną orgii. Ale nie jest to jakiś tam seks grupowy. Członkowie tytułowego Towarzystwa potrafią scalać się ze swoimi partnerami, tworząc tym samym karykaturalne połączenia. W jednej scenie widzimy, jak młody chłopak jest pochłaniany przez grupę członków Towarzystwa. 

6. Hellraiser (1987)

Czy istnieje postać z horrorów, która bardziej kojarzy się z sadomasochizmem, niż Pinehead? Długi skórzany płaszcz i igły wystające z twarzy mówią same za siebie. W jednej ze scen główny bohater filmu imieniem Frank, przekonuje się na własnej skórze, że jego podwładni mają zamiłowanie do praktyk BDSM. Szkoda tylko, że nie znają pojęcia „hasło bezpieczeństwa”...

5. Tetsuo: Człowiek z Żelaza (1989)

Surrealistyczna opowieść o mężczyźnie, który nagle zaczyna przeistaczać się w metalowe monstrum. W filmie pojawia się scena, w której główny bohater odkrywa, że jego penis zamienił się w wirujące wiertło. Mężczyzna atakuję kobietę, która początkowo próbuje walczyć, ale w końcu ginie przewiercona przez Czowieka z Żelaza.

4. Wideodrom (1983)

Krytyka zjawiska telewizji kablowej w formie horroru. Max Renn natyka się na piracki kanał telewizyjny, który emituje niezwyklej brutalne nagrania. Bohater postanawia odnaleźć ich źródło. Przy okazji dowiaduje się, że wszyscy, którzy zapoznają się z ofertą stacji, padają ofiara dziwacznych halucynacji. Sam doświadcza tego, gdy odkrywa na swojej klatce piersiowej dziurę, przypominającą waginę. Nie wiele myśląc... zaczyna wkładać do środka pistolet, przeżywając pewnego rodzaju orgazm.

3. Ludzka stonoga (2009)

Tej produkcji nie mogło zabraknąć na naszej liście. Szalony naukowiec porywa trójkę obcych sobie ludzi i łączy (usta-odbyt) ich w chorym eksperymencie w jeden organizm. Raczej nie trzeba niczego dodawać... 

2. Necromantik (1987)

Chyba najsłynniejszy film z wątkiem nekrofilii w dziejach kina. Robert i Betty wydają się zwyczajną parą. To tylko pozory. Uwielbiają kąpiele we krwi. Mężczyzna pracuje w firmie zajmującej się usuwaniem zwłok. Pewnego dnia przynosi do domu martwe ciało. Resztę dopowiedzcie sobie sami. 

1. Srpski Film (2010)

Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Kontrowersyjna produkcja Srdjana Spasojevica zawiera w sobie wiele dewiacji seksualnych, głównie gwałtów. Nie tylko na kobietach, ale również na noworodku. 

Jak widać, dewiacje seksualne w kinie grozy są jeszcze bardziej zróżnicowane niż w prawdziwym świecie. Jeśli mało wam seksu w horrorach, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł o najbardziej obrzydliwych scenach stosunków w tym gatunku. A jeżeli lubicie brutalność, sprawdźcie nasz tekst o najokrutniejszych horrorach w historii kina. 

Przeczytaj także
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.