Top 10 najgłupszych scen z „Klanu” na 20-lecie serialu

Sergiusz Kurczuk
22.09.2017
Aktualizacja: 03.02.2020 14:50
Top 10 najgłupszych scen z „Klanu” na 20-lecie serialu Fot. kadr z serialu

„Klan” jest obecny na antenie TVP już 20 lat. Przez ten czas dużo działo się w rodzinie Lubiczów. Pojawiło się również wiele absurdalnych momentów, które przeszły do historii. Oto one!

„Życie, życie jest nowelą” - śpiewa Ryszard Rynkowski w czołówce do serialu „Klan”. Oglądając ten serial, można jednak odnieść wrażenie, że życie jest raczej czerstwym żartem. 22 września 2017 roku przypada 20 rocznica pierwszego odcinka historii rodu Lubiczów. W 1997 roku Wojciech Niżyński, który stworzył takie opery mydlane jak „W labiryncie, czy „Fitness Club, wpadł na pomysł nowej produkcji. I tak powstał „Klan”, który jest najdłużej nadawanym polskim serialem w historii. Do tej pory wyemitowano ponad 3000 odcinków (w chwili pisania artykułu dokładnie 3166). Serial cechuje się tym, że wydarzenia na małym ekranie, czasowo pokrywają się z tym, co dzieje się w czasie rzeczywistym. Dzięki temu Polacy 19-krotnie mogli obchodzić Wigilię z Lubiczami.

„Klan” jest popularny nie tylko ze względu na wysoką oglądalność zapewnioną przez nasze mamy i babcie. Dzięki abstrakcyjnym scenom, których nie powstydziłby się sam David Lynch, przeszedł do historii Internetu, jako produkcja, która zawsze przyniesie jakąś śmieszną treść. Tego nie trzeba nawet przerabiać. Czasem to wina scenariusza, gry aktorskiej, dialogów, a czasami wszystkiego razem. Na pewno niektórzy widzowie niejednokrotnie zastanawiali się, czy twórcy nie robią sobie z widzów jaj. 

Z okazji 20. urodzin serialu, przygotowaliśmy dla Was 10 najgłupszych scen z polskiej „Mody na sukces”!

10. Kaliber Klan

Jedna z bohaterek, która zarabiała sprzątając w bieliźnie, postanowiła zemścić się na swoim kliencie. Zobaczcie, jak kończą nieuczciwi mężczyźni! Naprawdę ostry odcinek! Trudno uwierzyć, że to „Klan”! 

9. Klan Assasin

Monika swego czasu miała drobny problem z okolicznymi dresiarzami. Podpici chuligani wyzywali ją od starych próchen. Zdenerwowana postanowiła dać im nauczkę za pomocą gałęzi. W rękach ninja, każdy przedmiot może stać się śmiercionośną bronią...

8. Karate Klan

Byli Ninja, czas na Karate Kida! Najmłodszy z rodu Lubiczów został słownie zaatakowany przez kolegów ze szkoły. Chłopcy piskliwymi głosami wyśmiewali się z jego fujarki. Młodzieniec znosił obelgi ze stoickim spokojem. Kiedy jednak rozwydrzone dzieciaki zaatakowały sympatię protagonisty, nie wytrzymał i niczym Iron Fist, pokazał napastnikowi, gdzie raki zimują. Skończyło się na kilkusekundowej utracie przytomności. A mógł zabić... 

7. Klancepcja

Tego nikt by się nie spodziewał! Uważajcie, bo to może rozwalić Wam mózgi! Odniesienie do czołówki serialu w jednym z wątków fabularnych! Twórcy w tej scenie ewidentnie puścili oko w stronę widzów, tworząc chorą atmosferę rodem z „Twin Peaks”.

6. Czarnoksiężnik z krainy Klanu

Pamiętacie tę scenę z „Czarnoksiężnika z Oz”, w której Dorotka, ratując Stracha na Wróble przez spłonięciem, przypadkowo oblewa wodą Wiedźmę i ją zabija? Cóż, w ulubionym serialu Polaków był podobny moment. Miał on miejsce podczas zamachu przygotowanego przez Daniela. Zobaczcie tylko tę akcję! Co za strzały! Co za sztuczna krew! 

5. K.L.A.N.

Jeśli myślicie, że „Klan” to serial do pań w wieku 50+, które nie lubią akcji, strzelanin i momentów grozy, to się grubo mylicie! Tym razem prezentujemy, zapierającą dech w piersiach scenę z antyterrorystami w roli głównej. Na ziemię! 

4. Klanowska balanga

Wątek młodzieży sprawia, że twórcy muszą pokazać naturalne zachowania tej grupy wiekowej. Oto jak wyglądają prywatki u Oli Lubicz. Aż sam Rysiek musiał interweniować! 

3. American Klan

Kolejna impreza i kolejna scena, w której ukazane zostało życie na krawędzi młodzieży, która zamiast się uczyć woli imprezować! I to jak! Spójrzcie tylko na tę orgię w drugim planie. Takiej zabawy pozazdrościłby sam John Belushi, Seann William Scott i inni aktorzy, grający imprezowiczów.

2. Król Klan

Nie oszukujmy się. Śmierć Ryśka z „Klanu” spokojnie można porównać do śmierci Mufasy z „Króla Lwa”. No dobra, może brak tu mitologicznego wydźwięku, ale przyznajcie się, czy nie uroniliście łzy, widząc ten smutny moment. Jeśli nie, to teraz macie okazję.

1. Klan Vegas

Znowu rodzina Ryśka, ale nie ma się co dziwić. Jego adoptowany syn Maciek pokazał, co to znaczy prawdziwa zabawa. Nie ma to przecież, jak wskoczyć do wanny z piwkiem Bartek! „Co się stało?” przeszło do słownika tysięcy osób, a sam fragment doczekał się wielu przeróbek. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.