Top 10 najgorętszych scen seksu w horrorach

Sergiusz Kurczuk
05.07.2018
Aktualizacja: 09.03.2020 12:16
Hellraiser III: Piekło na ziemi|undefined Fot. kadr z filmu Hellraiser III: Piekło na ziemi

Seks w filmach grozy to bardzo popularny motyw. Oto najgorętsze sceny łóżkowe w historii horroru.

Głównym zadaniem horroru jest wywołać u widza przerażenie. Nadzwyczaj często w kinie grozy oprócz duchów, urwanych kończyn, upiorów wysysających krew i monstrów wszelkich rozmiarów i kształtów pojawiają się nagie piersi i ostre sceny seksu. To nic, że zazwyczaj mają tragiczny finał. To, że Eros i Tanatos idą ze sobą w parze, zauważyli już starożytni Grecy. Nic więc dziwnego, że seks i przemoc to stały motyw wielu filmów grozy. 

Postanowiliśmy zebrać 10 gorących scen seksu z horrorów i przedstawić w formie zestawienia.

10. „Antychryst” (2009)

W tym głośnym filmie Larsa von Triera poznajemy parę, która wyjeżdża do domu na odludziu, by zmierzyć się ze swoimi traumami. Produkcje otwiera scena seksu, która już przeszła do historii kina. Główni bohaterowie namiętnie się kochają w różnych częściach mieszkania. Erotyzm niszczy jednak smutny koniec tego fragmentu, w którym okazuje się, że zajęci sobą rodzice nie dopilnowali własnej pociechy.

9. „Skowyt” (1981)

W tym horrorze poznajemy dziennikarkę, która spotyka na swojej drodze bandę wilkołaków. Seks, szczególnie dość agresywny często określany jest przymiotnikiem „zwierzęcy”. W przypadku tego filmu to słowo pasuje idealnie. W pierwszych chwilach horroru widzimy stosunek w lesie. Szybko okazuje się, że partnerzy nie są do końca ludźmi. W trakcie kopulacji pojawiają się kły, pazury i futro. Kulminacją jest tytułowy skowyt dwóch wilkołaków.

8. „Gatunek” (1995)

Naukowcy postanawiają stworzyć hybrydę człowieka z kosmitą. W wyniku eksperymentu pojawia się piękna kobieta imieniem Sil, która skrywa morderczą naturę. Dziewczyna ucieka z laboratorium i zaczyna szukać idealnego reproduktora w celu przedłużenia nowego gatunku. W pewnym momencie spotyka mężczyznę, którego uwodzi. Podczas finału partner Sil ma zapewne mieszane uczucia...

7. „Zły wpływ księżyca” (1996)

Fotoreporter wybiera się na egzotyczną wyprawę ze swoją ukochaną. Para postanawia spędzić upojną noc w namiocie. Widzowie są świadkami naprawdę gorącej sceny erotycznej. Traf chciał, że para znalazła się w dżungli podczas pełni. Stosunek przerywa wilkołak atakujący mężczyznę i jego dziewczynę. 

6. „Piątek, trzynastego IX: Jason idzie do piekła” (1993)

Jason ginie z ręki agenta FBI, ale udaje mu się opuścić piekło i wrócić na Ziemię w ciele koronera. Jak to w slasherach bywa, nie zabrakło nagich piersi i ognistego seksu. Para młodych ludzi baraszkuje w namiocie nieświadoma tego, że tuż obok czai się żądny krwi Voorhees. Jak widać, według horrorów seks w namiocie jest fajny, ale może skończyć się śmiercią. 

5. „Nie oglądaj się teraz” (1973)

W tym słynnym filmie z Julie Christie i Donaldem Sutherlandem w rolach głównych  poznajemy parę, która udaje się na wakacje do Włoch. Spotykają kobietę, która twierdzi, że może porozumieć się z duchem ich zmarłej córki. Horror przeszedł do historii z powodu słynnej sceny seksu, pełnej pasji, oddania i namiętności. 

4. „American Psycho” (2000)

W adaptacji książki Breta Eastona Ellisa widzimy typowego yuppie, który ma dość korporacyjnej rutyny. Postanawia urozmaicić sobie życie, mordując ludzi. Główny bohater lubi się zabawić. Wynajmuje dwie prostytutki, z którymi uprawia ostry seks w trójkącie. Oczywiście nie trzeba dodawać, że zabawa z czasem przeradza się w koszmar. 

3. „Małpia intryga” (1988)

W tym mało popularnym filmie George'a Romero głównym bohaterem jest Allan. Mężczyzna ulega wypadkowi, w którym zostaje sparaliżowany od szyi w dół. Lekarze postanawiają wcielić w życie nietypowy eksperyment. Inwalidą ma się zająć superinteligentna małpa Ellie, której wszczepiono fragmenty ludzkiego mózgu. Małpiszon wkrótce dostaje prawdziwego małpiego rozumu. Zanim jednak się to dzieje, Allan i ekspertka od małp Melanie przeżywają upojne chwile przy pomocy łóżka rehabilitacyjnego i sprawnego języka głównego bohatera. 

2. „Fascination” (1979)

Złodziej podpadł byłym kolegom z gangu i postanawia uciec. Ukrywa się w zamku, którego rezydentkami są dwie młode i piękne kobiety. Okazuje się, że mieszkanki zamczyska są wampirami. Główny bohater jest świadkiem zmysłowego seksu dwóch krwiożerczych, ale niezwykle atrakcyjnych upiorów. 

1. „Vampyres” (1974)

Co te wampirzyce w sobie mają, że są tak seksowne? W tym brytyjskim horrorze właściciel chce sprzedać posiadłość. Nie udaje mu się to jednak od wielu lat. Wszystko przez dwie piękne przedstawicielki rodu Lilith, które polują na potencjalnych kupców. Film rozpoczyna się lesbijską sceną seksu. Ale to nie jedyna erotyczny moment w filmie. Widzowie są również świadkami trójkąta z jedną z ofiar, więc każdy powinien znaleźć w nim coś dla siebie. 

Jak widać, seks nie jest obcy horrorom i wstępuje w filmach z różnych okresów. Jeśli wolicie bardziej przerażające sceny erotyczne w filmach grozy, przeczytajcie koniecznie nasz artykuł na ten temat. A jeśli wolicie samą brutalność i nie do końca zależy Wam na seksie, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najohydniejszych horrorów w historii kina

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.