Top 10 postaci, które powinny wejść w skład nowej drużyny Avengers

27.08.2019 17:15
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Avengers" / Marvel Studios

Prezes Marvel Studios zapowiedział, że w przyszłości zobaczymy zupełnie nową drużynę Mścicieli. Kto powinien wejść w jej szeregi? Oto 10 najlepszych kandydatów.

Choć Infinity Saga dobiegła końca, a w 4. fazie Kinowego Uniwersum Marvela zabrakło miejsca dla drużyny Avengers, nie oznacza to, że słynna drużyna zeszła ze sceny. Wręcz przeciwnie. Jeśli wierzyć zapewnieniom prezesa Marvel Studios w przyszłości ponownie zobaczymy Mścicieli. Z tym, że w odmienionym składzie.

Top 10 postaci, które powinny wejść w skład nowej drużyny Avengers

Kevin Faige obiecał fanom, że Avengers powrócą. Zakładając, że dotrzyma danego słowa portal CBR postanowił sporządzić listę 10 superbohaterów, którzy powinni wejść w skład drużyny. Znalazły się na niej zarówno postacie, które pojawiły się już w uniwersum, jak i jednostki, które przyjdzie nam dopiero poznać.

10. Doktor Strange

Avengers potrzebują lidera, który godnie zastąpi Tony'ego Starka. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Stephen Strange nadaje się do tego, jak nikt inny. Posiada on zarówno arogancję i pychę, które cechowały Starka. Tak samo, jak on jest również geniuszem. Strange od początku kreowany był na następcę Iron Mana, a film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" może stanowić doskonałe podwaliny pod jego pozycję przywódcy. 

9. Ant-Man

Komiksowy Ant-Man był jednym z założycieli drużyny Avengers. W MCU sprawy potoczyły się nieco inaczej i postać najmniejszego z superbohaterów pojawiła się w uniwersum znacznie później. Co więcej, pod postacią Scotta Langa, nie Hanka Pyma. Nigdy również nie dołączył do drużyny, a przynajmniej nie oficjalnie. Lang od dawna idealizował Kapitana Amerykę i marzył o statusie Avengera. Czas najwyższy, by jego marzenie się ziściło.

8. Wasp

Podobnie jak Hank Pym, komiksowa Janet Van Dyne była jedną z założycielek grupy Avengers. W MCU strój Wasp przywdziała jej córka Hope, która już w "Ant-Man and The Wasp" pokazała, że jeśli chodzi o walkę ze złolami jest nawet lepsza od Scotta.

Przeczytaj także

7. Kate Bishop

W jednym z nadchodzących seriali Marvela, które ukażą się na platformie Disney Plus, wprowadzona zostanie postać Kate Bishop - następczyni Hawkeye'a. Młoda dziewczyna stanowiłaby ciekawy dodatek do drużyny. Co więcej, młodsza część widowni mogłaby się z nią utożsamiać.

6. Falcon

Nikt przecież nie powiedział, że w nowej drużynie nie mogą pojawić się weterani. Sam Wilson aka Falcon należał do Avengers przez kilka lat, będąc prawą ręką Steve'a Rogersa. Z udziałem Falcona w szeregach grupy wciąż pozostałby Kapitan Ameryka, a sam bohater otrzymałby w końcu ilość uwagi, na jaką zasługuje (nie licząc serialu z udziałem jego i Zimowego Żołnierza).

5. Hulkling

Dla niego historia jest już w zasadzie przygotowana. Jeśli Mar-Vell mieszkała na Ziemi tak długo, jak twierdziła, musiała sobie zapewnić jakieś towarzystwo. Czy mogła urodzić tutaj dziecko? Istnieje spora szansa, że związała się ze Scrullem, który również zamieszkiwał Błękitną Planetę. Wynikiem ich związku mógłby być właśnie Hulkling, który jest duszą Młodych Avengers w komiksach. Zasłużył, by należeć do nowej generacji Avengers, nawet jeśli nie pojawił się jeszcze w MCU.

4. Wiccan

Jak Hulkling, to i Wiccan. Wprowadzenie jego postaci nie byłoby już takie proste, ale serial "WandaVision" mógłby je umożliwić. Tak się bowiem składa, że Wiccan i jego bliźniaczy brat Speed to synowie Wandy i Visiona, których Maximoff stworzyła, a następnie utraciła. Niemniej jednak, nie to jest głównym powodem, dla którego Wiccan powinien zadebiutować w Kinowym Uniwersum Marvela. Jest on kochankiem Hulklinga i zasługują na to, by tworzyć piękną parę na ekranie. Świat jest na to gotowy.

Zobacz też: "WandaVision" na pierwszym plakacie. Szykują się zmiany!

3. Stature

W "Avengers: Endgame" okazało się, że Cassie Lang przeżyła pstryknięcie Thanosa. Zaowocowało to tym, że córka Scotta nie jest już małą dziewczynką, a nastolatką. Jest to zatem idealna okazja, by podążyć za historią "Young Avengers". Cassie, jako Stature powinna spotkać Kate Bishop i wspólnie z nią dołączyć do Mścicieli.

2. Shuri

Black Panther nie znalazł się na tej liście z konkretnej przyczyny. Jest królem Wakandy, zatem jego miejsce jest w ojczyźnie, którą należy przywrócić do świetności po wojnie z Thanosem. Z tego samego powodu zabrakło Walkirii - jako królowa Asgardu musi dbać o swoje królestwo. Żadna z tych kwestii nie dotyczy jednak Shuri. Młodsza siostra T'Challi mogłaby pełnić funkcję "głównego mózgu" drużyny, przejmując pałeczkę po Starku i Bannerze.

Zobacz też: "Black Panther 2" oficjalnie potwierdzony. Znamy datę premiery filmu o herosie

1. Ms. Marvel

Ostatnią osobą na liście jest superbohaterka, której debiut w MCU zapowiedziano w ubiegły weekend. Kamala Khan to bardzo entuzjastyczna i energiczna bohaterka, która otrzymała własny serial na Disney Plus. Ta przesympatyczna, uwielbiająca superbohaterów dziewczyna stanowiłaby idealny dodatek do nowej drużyny Avengers.

Zobacz też: She-Hulk, Ms. Marvel i Moonknight - kim są bohaterowie nowych seriali Marvela?

Zgadzacie się z powyższą listą? A może macie własnych kandydatów, którzy powinni zasilić szeregi Avengers? Dajcie znać w komentarzach.

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.