Top 11: Filmy, w których zagrał Zac Efron

05.04.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:52
Foto: Kadr ze zwiastuna do filmu Fot. Kadr ze zwiastuna do filmu "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile"

Choć kojarzony jest głównie z rolą w serii "High School Musical", Zac Efron ma na swoim koncie wiele innych aktorskich występów. Które filmy z jego udziałem są warte uwagi?

Zac Efron należy do grona aktorów, którzy u początku swojej kariery związali się z wytwórnią Disneya, co zaowocowało tym, że po dziś dzień są właśnie z nią kojarzeni. Choć rola Troy'a Boltona w "High School Musical" jest jego najpopularniejszym wcieleniem, Zac Efron niejednokrotnie udowodnił na ekranie, że aktorem jest naprawdę niezłym. Po które filmy z jego udziałem warto sięgnąć?

Filmy, w których zagrał Zac Efron

Choć grywa głównie w komediach i filmach stricte rozrywkowych, Zac Efron ma na swoim koncie również kilka znacznie ambitniejszych występów. Przedstawiamy listę filmów, w których wystąpił młody aktor.

Przeczytaj także

1. "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" (2019), reż. Joe Berlinger

Niezaprzeczalnie najlepsza rola w całej karierze Zaka Efrona, którą udowodnił, że nie jest tylko bożyszczem nastolatek, a naprawdę utalentowanym aktorem. Wciela się tu w postać słynnego seryjnego mordercy, Teda Bundy'ego, który w latach 70. brutalnie zamordował dziesiątki młodych kobiet. Efronowi, poza uderzającym wręcz podobieństwem fizycznym, doskonale udało się uchwycić dualizm osobowościowy Bundy'ego, który z jednej strony był wykształconym, kulturalnym i sympatycznych człowiekiem, a z drugiej bezlitosnym potworem. Jeśli ktokolwiek jeszcze wątpi w aktorskie umiejętności Zaka Efrona, po seansie tego filmu z pewnością zmieni zdanie.

Zobacz też: >> Dlaczego Zac Efron został wybrany do roli Teda Bundy'ego? <<

2. "Szczęściarz" (2012), reż. Scott Hicks

Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. "Szczęściarz" to klasyczny melodramat o pięknej i wręcz nieprawdopodobnej miłości. Efron wciela się tu w postać żołnierza, któremu zdjęcie nieznajomej kobiety uratowało życie. Po powrocie z Iraku postanawia odnaleźć tajemniczą piękność.

3. "Charlie St. Cloud" (2010), reż. Burr Steers

Melodramat z elementami fantasy, którego głównym bohaterem jest tytułowy Charlie (w tej roli Zac Efron). Jest on obiecującym młodym żeglarzem, którego młodszy brat ginie w tragicznym wypadku. Charlie, nie mogąc pogodzić się ze stratą, porzuca swoje dawne życie i podejmuje się pracy na miejscowym cmentarzu. Gdy poznaje piękną Tess, zmuszony jest wybrać między miłością, a obietnicą złożoną zmarłemu bratu.

4. "Król rozrywki" (2017), reż. Michael Gracey

Ciekawi was, jak narodził się amerykański przemysł rozrywkowy i skąd wzięła się forma cyrku, którą znamy? Ten musical z Hugh Jackmanem w roli głównej i świetną ścieżką dźwiękową, odpowiada na te pytania w chwytający za serce sposób. Przedstawia historię inspirowaną losami legendarnego P.T. Barnuma, człowieka, który założył cyrk, w którym występowały najbardziej osobliwe jednostki ówczesnych czasów. Zac Efron występuje tu jako Phillip Carlyle, jedyny człowiek z wyższych sfer, który wierzył w ideę Barnuma.

5. "We Are Your Friends" (2015), reż. Max Joseph

Muzyczny film, który przypadnie go gustu przede wszystkim miłośnikom muzyki elektronicznej. Przedstawia historię początkującego DJ'a (w tej roli Zac Efron), który pragnąc zaistnieć, nawiązuje współpracę z popularnym i doświadczonym Jamesem. Jednak gdy poznaje dziewczynę swojego mentora (w tej roli Emily Ratajkowski), zmuszony jest wybrać między miłością, a marzeniem za którym gonił przez całe swoje życie.

6. "Ten niezręczny moment" (2014), reż. Tom Gormican

Komedia romantyczna z Zakiem Efronem, Milesem Tellerem i Michaelem B. Jordanem w rolach głównych. Przedstawia losy trzech najlepszych kumpli, którzy panicznie boją się poważnego związku i zobowiązań. W związku z tym zawierają pakt, zakładający, że od tej pory będą tylko imprezować i podrywać dziewczyny, a żaden z nich nie zaangażuje się na poważnie. Jednak, jak to zwykle bywa, wszystko idzie nie po ich myśli.

7. "High School Musical" (2006), reż. Kenny Ortega

Najpopularniejsza rola Zaka Efrona, która pomogła mu zaistnieć i rozwinąć skrzydła w branży aktorskiej. Głównymi bohaterami filmu są Troy, kapitan szkolnej drużyny koszykówki oraz Gabriela, nowa i bardzo zdolna uczennica. Oboje biorą udział w przesłuchaniu do szkolnego musicalu, co wzbudza olbrzymie kontrowersje w ich środowisku.

Zobacz też: >> Wiemy, kto zastąpi Zaca Efrona w nowej wersji "High School Musical" <<

8. "17 Again" (2009), reż. Burr Steers

Młodzieżowy film komediowy z Zakiem Efronem w roli głównej, traktujący o mężczyźnie imieniem Mike (w tej roli znany główne z "Przyjaciół", Matthew Perry), który jest bardzo rozczarowany swoim życiem. Pewnego dnia budzi się i odkrywa, że znów jest 17-latkiem.

9. "Sąsiedzi" (2014), reż. Nicholas Stoller

Komedia opowiadająca historię małżeństwa z małym dzieckiem, które wprowadza się do nowego domu, nie zdając sobie sprawy, że ich nowymi sąsiadami jest bractwo studenckie, którym dowodzi charyzmatyczny (i niezwykle rozrywkowy) Teddy Sanders (w tej roli Zac Efron). Między sąsiadami szybko dochodzi do sporu, który kończy się prawdziwą wojną, na której wszystkie chwyty są dozwolone.

10. "Co ty wiesz o swoim dziadku?" (2016), reż. Dan Mazer

Komedia z Zakiem Efronem i Robertem De Niro w rolach głównych. Emerytowany generał amerykańskiej armii postanawia zrobić prawdziwego mężczyznę ze swojego, nudnego jak flaki z olejem, wnuka. W tym celu wyruszają w pełną przygód i seksu podróż po Florydzie.

11. "Baywatch. Słoneczny patrol" (2017), reż. Seth Gordon

Film mieszający w sobie motywy komedii i kina akcji, powstały na podstawie kultowego serialu o tym samym tytule. Przedstawia historię ratownika Mitcha Buchannona (w tej roli Dwayne Johnson), który wchodzi w konflikt z potentatem paliwowym. By powstrzymać przeciwnika przed wywołaniem ekologicznej katastrofy i zniszczeniem plaży, zmuszony jest podjąć współpracę z nowym, nielubianym przez niego, ratownikiem (w tej roli Zac Efron).

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami naszego autorstwa, traktującymi o filmach, w których wystąpili Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Michael Fassbender, Brie Larson, Tom Cruise, Vin Diesel, Jared Leto, Kevin Spacey, Margot Robbie, Emma Watson oraz Emilia Clarke.  

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.