Top 18: Filmy, w których zagrał Chris Evans. Wśród nich "Kapitan Ameryka" i "Avengers"

Natalia Nowecka
24.04.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:59
Chris Evans, foto: ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News|undefined Fot. Chris Evans, ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Chris Evans, znany głównie jako Kapitan Ameryka, to aktor wszechstronny, który dobrze czuje się zarówno w rolach dramatycznych, jak i komediowych. Przedstawiamy zestawienie 18 filmów, w których wystąpił Chris Evans.

Wszyscy znają go głównie jako Kapitana Amerykę, gdyż jest to niezaprzeczalnie jego najpopularniejsza rola. Jednak Chris Evans ma na swoim koncie znacznie więcej wartych uwagi występów aktorskich. Jeśli pragniecie zapoznać się z jego filmografią, przedstawiamy zestawienie 18 filmów, w których zagrał Chris Evans.

Filmy, w których zagrał Chris Evans

Poniżej znajdziecie listę 18 tytułów filmowych, w których podziwiać możecie zdolności aktorskie Chrisa Evansa. Oprócz filmów Marvela znajdziecie tutaj zarówno głupkowate komedie, jak i poważne dramaty.

Przeczytaj także

1. Kinowe Uniwersum Marvela (2008 - obecnie)

To zdecydowanie rola Steve'a Rogersa znacząco wpłynęła na karierę Chrisa Evansa, gwarantując mu międzynarodową sławę. Pierwszy superbohater Marvela, członek głównego składu drużyny Avengers i jedna z najważniejszych postaci w całym uniwersum. Zaczynał jako słaby i chorowity chuderlak, którym wszyscy pomiatali i nie traktowali go poważnie, skończył jako jeden z największych obrońców Ziemi, zaliczający się w poczet najpotężniejszych ludzi na naszej planecie. Evansowi udało się wiarygodnie oddać przemianę swojego bohatera, sprawiając, że stał się tak bliski sercom fanów.

Oto filmy wchodzące w skład MCU, w których wystąpił Chris Evans:

Zobacz też: >> Jak Kapitanowi Ameryce udało się przeżyć 70 lat w bryle lodu? <<

2. "Fantastyczna czwórka" (2005, 2007), reż. Tim Story

Ekspedycja naukowa wyrusza w kosmos, gdzie trafia w sam środek kosmicznej burzy. Wszyscy członkowie załogi zostają napromieniowani, w wyniku czego zyskują supermoce. Johnny Storm (w tej roli Chris Evans) staje się Człowiekiem Pochodnią, jego siostra Sue (Jessika Alba) zmienia się w Niewidzialną Kobietę, jej byłych chłopak to od teraz Mister Fantastic, zdolny rozciągnąć absolutnie każdą część swojego ciała, a ich przyjaciel Ben staje się Kamiennym Stworem.

Zobacz też: >> Powstanie kolejny reboot "Fantastycznej czwórki"? <<

3. "Obdarowani" (2017), reż. Marc Webb

Ten niezwykle poruszający film przedstawia historię Franka (w tej roli Chris Evans), młodego mężczyzny samotnie wychowującego swoją siostrzenicę. Gdy dziewczynka wkracza w wiek szkolny na jaw wychodzą jej genialne zdolności, które zamierza wykorzystać jej babka. Frank podejmuje walkę z własną matką o prawa do opieki nad małą Mary.

Zobacz też: >> TOP 50: Dobre filmy na wieczór <<

4. "Snowpiercer: Arka przyszłości" (2013), reż. Joon-ho Bong

Wiesz czego najbardziej w sobie nienawidzę? Tego, że wiem jak smakują ludzie.

Jeden z najbardziej mrocznych i przygnębiających filmów postapokalipstycznych w historii tego gatunku. Akcja dzieje się w 2031 roku, kiedy Ziemia przegrała z globalnym ociepleniem i nastała wieczna zima, niszcząc wszelkie życie na planecie. Jedynymi ocalałymi są pasażerowie Snowpiercera, pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu za pomocą silnika potrafiącego generować napędzającą go energię. W pociągu panuje restrykcyjny system klasowy, co prowadzi do wybuchu rewolucji, której dowodzi bohater imieniem Curtis (w tej roli Chris Evans).

5. "Zanim się rozstaniemy" (2014), reż. Chris Evans

Debiut reżyserski Chrisa Evansa, w którym Amerykanin wcielił się również w jedną z głównych ról. Film przedstawia historię Nicka i Brooke, dwójki młodych osób, którzy spotykają się na dworcu w Nowym Jorku. Ona przegapiła ostatni pociąg do Bostonu, a na dokładkę padła ofiarą kieszonkowców. On, uliczny muzyk, postanowił jej pomóc i dotrzymać towarzystwa w oczekiwaniu na poranny transport. Wspólnie spędzona noc całkowicie odmienia ich życie.  

6. "Ilu miałaś facetów?" (2011), reż. Mark Mylod

Komedia romantyczna z udziałem Chrisa Evansa i Anny Faris. Przedstawia losy Ally Darling, kobiety poszukującej tego jedynego, która pewnego dnia przeczytała w gazecie, że jeśli przekroczyła liczbę 20 partnerów seksualnych, już nigdy nie wyjdzie za mąż. Kobieta, zdając sobie sprawę z ilości swoich podbojów miłosnych, dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na znalezienie ukochanego jest odszukanie swoich byłych partnerów, by sprawdzić, czy przypadkiem nie przegapiła wielkiej miłości. W poszukiwaniach pomaga jej przystojny sąsiad Colin.

7. "Niania w Nowym Jorku" (2007), reż. Robert Pulcini, Shari Springer Berman

Romantyczna produkcja, w którym Chris Evans zagrał u boku Scarlett Johansson. Przedstawia on losy młodej studentki Annie, która zatrudnia się jako niania w domu zamożnej, nowojorskiej rodziny. Jej pracodawcy szybko okazują się być rodzinką z piekła rodem, jednak ciężkie dni w pracy umila jej relacja z przystojnym sąsiadem.

8. "The Losers: Drużyna potępionych" (2010), reż. Sylvain White

Przyjemnie przerysowany film akcji, opowiadający historię członków grupy komandosów sił specjalnych, którzy zostają zdradzeni przez swoich mocodawców. Uznani za zmarłych postanawiają wykorzystać sprzyjające im okoliczności i dokonać zemsty oraz oczyścić swe imię. W rolach głównych wystąpili między innymi Chris Evans, Zoe Saldana, Idris Elba i Jeffrey Dean Morgan.

9. "London" (2005), reż. Hunter Richards

Poruszający dramat z Chrisem Evansem, Jessiką Biel i Jasonem Stathamem w rolach głównych. Przedstawia on losy wyniszczonego przez alkohol i narkotyki Syda, który postanawia odzyskać swą dawną ukochaną. Gotów jest to zrobić za wszelką cenę.

10. "Zaginiony diament" (2008), reż. Jodie Markell

Historia córki bogatego plantatora, która popełnia mezalians zakochując się w mężczyźnie z niższych sfer. Kobieta postanawia ukryć przed rodziną pochodzenie swego ukochanego. W rolach głównych wystąpili Chris Evans i Bryce Dallas Howard.

11. "W stronę słońca" (2007), reż. Danny Boyle

Jeden z najciekawszych filmów science fiction ostatnich lat. Akcja rozgrywa się w 2057 roku, kiedy Słońce zaczęło gasnąć w zastraszającym tempie, stwarzając śmiertelne zagrożenie dla ludzkości. Jedyną nadzieję stanowi ekspedycja, mająca na celu obudzenie Słońca za pomocą ładunku nuklearnego. W rolach głównych wystąpili tu między innymi Chris Evans, Cillian Murphy i Rose Byrne.

12. "Królowie ulicy" (2008), reż. David Ayer

Zgrabne połączenia thrillera z kryminałem, przedstawiające losy policjanta, który badając sprawę śmierci kolegi po fachu, wpada na trop afery korupcyjnej w swojej jednostce. W rolach głównych wystąpili Keanu Reeves, Forest Whitaker, Hugh Laurie i Chris Evans.

13. "Iceman: Historia mordercy" (2012), reż. Ariel Vromen

Wstrząsająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Głównym bohaterem jest tutaj Richard Kukliński, słynny seryjny morderca polskiego pochodzenia. Mężczyzna w doskonały sposób łączył zawód płatnego zabójcy z wizerunkiem przykładnego męża i ojca. Zamordował ponad 30 osób, a przydomek "Iceman" zyskał dzięki zamrażaniu ciał swoich ofiar, co pozwalało mu ukryć rzeczywisty czas zgonu i w efekcie zmylić organy ścigania. W filmie wystąpili Michael Shannon, Winona Ryder, David Schwimmer i Chris Evans.

14. "Komórka" (2004), reż. David R. Ellis

Historia Jessiki Martin, kobiety, która została porwana i wywieziona do nieznanego miejsca. W akcie desperacji dzwoni do Ryana (w tej roli Chris Evans), kompletnie obcego, przypadkowego mężczyzny. Gdy ten odbiera i orientuje się, że to o czym mówi kobieta jest prawdą, postanawia jej pomóc. Nie wie tylko w jak ciężkie tarapaty się przez to pakuje. U boku Evansa wystąpili tutaj Jason Statham i Kim Basinger.

15. "Wkłucie" (2011), reż. Adam Kassen, Mark Kassen

Chris Evans w roli Mike'a Weissa, młodego i utalentowanego prawnika, uzależnionego od narkotyków. Pewnego dnia mężczyzna podejmuje się sprawy pielęgniarki, która w pracy skaleczyła się skażoną strzykawką i zachorowała na AIDS.

Zobacz też: >> Filmy o narkotykach i narkomanach <<

16. "Push" (2009), reż. Paul McGuigan

Chris Evans w thrillerze science fiction, opowiadającym o Amerykanach z parapsychologicznymi zdolnościami, którzy w Hongkongu usiłują odnaleźć dziewczynę, którą tropi rządowa organizacja przeprowadzająca eksperymenty na ludziach posiadających szczególne talenty. Film trąci nieco kiczem, jednak dla fanów tego typu kina powinien stanowić całkiem przyjemny seans.

17. "Rozegraj to na luzie" (2014), reż. Justin Reardon

Komedia romantyczna przedstawiająca losy młodego pisarza, których choć nie wierzy w miłość, zmuszony jest napisać scenariusz do filmu romantycznego. W rolach głównych wystąpili Chris Evans i Michelle Monaghan.

18. "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" (2001), reż. Joel Gallen

Rola, której, o dziwo, nie wstydzi się Chris Evans. A przynajmniej tak utrzymuje. "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" jest właściwie… kolejną idiotyczną komedią, z tą różnicą, że jej zadaniem było wyśmianie wszystkich tego typu tworów. Ciekawy przypadek tego, gdy film staje się dokładnym odzwierciedleniem produkcji, które parodiuje.

Zobacz też: >> Aktorzy Marvela nago: Sceny seksu z udziałem gwiazd MCU <<

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami naszego autorstwa. Na naszej stronie znajdziecie między innymi filmy, w których zagrali: Chris Hemsworth, Brie Larson, Tom Hardy, Bruce Willis, Russell Crowe, Jared Leto i wielu, wielu innych.

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.