Top 5 horrorów o zakonnicach

Sergiusz Kurczuk
23.08.2018
Aktualizacja: 09.03.2020 13:02
Top 5 horrorów o zakonnicach Fot. materiały promocyjne

„Zakonnica” to nie jedyny film grozy o przerażających siostrach zakonnych. Oto inne przerażające produkcje o mieszkankach klasztoru.

Na początku września 2018 roku w kinach zadebiutuje kolejny po „Annabelle” spin-off serii „Obecność”. Mowa o horrorze „Zakonnica”, którego tytułowa bohaterka pojawiła się już w uniwersum stworzonym przez Jamesa Wana. W produkcji Corina Hardy'ego zobaczymy, jak doszło do narodzin przerażającego ducha w habicie. Zanim jednak to nastąpi, fani kina grozy mogą wczuć się w klimat, oglądając filmy podobne do „Zakonnicy”. Najnowszy horror dziejący się w świecie „Obecności” to nie jedyna produkcja o strasznych siostrach zakonnych. Oto 5 horrorów o zakonnicach!

5. Horrory o zakonnicach - „Zakonnica” (2005)

Produkcja Hardy'ego nie ma zbyt oryginalnego tytułu. W 2005 roku powstała hiszpańsko-brytyjska koprodukcja, zatytułowana dokładnie tak samo. Traf chciał, że też jest horrorem. Podobnie, jak w spin-offie „Obecności” tytułowa siostra zakonna również jest duchem. Historia opowiada o dawnych wychowankach szkoły katolickiej, którą zarządzała surowa zakonnica. Pewnego dnia jedna z nich zniknęła w tajemniczych okolicznościach, kiedy okazało się, że jest w ciąży. Wkrótce zamknięto placówkę. Po wielu latach przyjaciółki zaczynają ginąć z ręki nieznanego sprawcy. Po jakimś czasie wychodzi na jaw, że za morderstwa odpowiada zakonnica, która powróciła się zemścić.  

4. Horrory o zakonnicach - „Demonia” (1990)

W tym włoskim horrorze sprzed niemal 30 lat również pojawiają się duchy zakonnic. Grupa archeologów odnajduje na Sycylii ruiny krypty z XVI wieku, w której zamurowano żywcem grupę sióstr zakonnych. Podczas prac dochodzi do niewyjaśnionych zjawisk. Duchy zakonnic zaczynają nawiedzać jedną z członkiń wyprawy. Dlaczego zjawy nawiedzają naukowców? Odpowiedź jest wewnątrz krypty!

3. Horrory o zakonnicach - „Satánico pandemonium” (1975)

Tym razem mamy do czynienia z meksykańską produkcją, łączącą horror i film erotyczny. W „Satánico pandemonium” młoda siostra zakonna ma wizję, w której staje oko w oko z samym Szatanem. Od tej pory jej myśli wypełniają halucynacje pełne przerażających i wyuzdanych obrazów. Dziewczyna próbuje przepędzić kosmate myśli za pomocą brutalnej pokuty, ale koszmary nadal ją nawiedzają. Jej życie całkowicie zmienia się, kiedy dziwne zachowanie zakonnicy zauważa przełożona klasztoru. 

2. Horrory o zakonnicach - „Piekło” (1977)

Ta produkcja może nie traktuje o samych zakonnicach, ale dotyczy ich podopiecznych. Akcja meksykańskiego „Piekła” dzieje się w klasztorze, do którego po śmierci rodziców trafia Justin. Tam poznaje Alucarde, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Dziewczyny spotykają tajemniczego cygana, który oddaje je Szatanowi. Do akcji wkracza egzorcysta, jednak nie wszystko idzie po jego myśli.  

1. Horrory o zakonnicach - „School of the Holy Beast” (1974)

Na 1. miejscu znalazł się japoński horror z elementami erotyki opowiadający o młodej dziewczynie, postanawiającej dołączyć do miejscowego zakonu, by rozwikłać zagadkę zniknięcia jej matki, która była w nim zakonnicą. Szybko okazuje się, że klasztor jest piekłem na ziemi. Przewodzi nim surowa przełożona, którą nadzoruje lubieżny arcybiskup. Główna bohaterka odkrywa, że mieszkańcy klasztoru to w rzeczywistości sadyści.

Jak widać, twórcy horrorów zgłębili temat zakonnic lata przed pomysłem na spin-off „Obecności”. Czy słynąca z przerażającego zwiastuna „Zakonnica” przebije powyższe tytuły? Dowiemy się 7 września 2018 roku, kiedy produkcja wejdzie do polskich kin. Jeśli lubicie podobne zestawienia, koniecznie przeczytajcie nasz tekst o najstraszniejszych horrorów wszech czasów

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.