„Top Gun 2”: Wybrano aktora, który zagra syna Goose'a i głównego ucznia Mavericka

Natalia Hluzow
04.07.2018 13:22
Nicholas Hoult, Glen Powell i Miles Teller|undefined Fot. Empics Entertainment/EAST NEWS, Allocca/Starpix/REX/Shutterstock/EAST NEWS, Splash News/EAST NEWS

Wyścig o jedną z głównych ról w filmie „Top Gun 2” został zakończony. Zwycięzca wystąpi u boku Toma Cruise’a i Vala Kilmera w sequelu legendarnego „Top Gun”.

Z końcem czerwca 2018 roku informowaliśmy o trwającym castingu do roli Wrigleya, syna Goose’a, w filmie „Top Gun 2”. W ścisłej czołówce znajdowało się trzech młodych i zdolnych aktorów. Jak ogłosił portal Variety, decyzja została wreszcie podjęta. Głównego przedstawiciela młodego pokolenia w sequelu „Top Gun” zagra Miles Teller.

Miles Teller Fot. foto: Jerry Perez, PacificCoastNews/EAST NEWS

„Top Gun 2”: Miles Teller zagra jedną z głównych ról

W castingu brało udział wielu znanych aktorów młodego pokolenia. Miles Teller na ostatniej prostej pokonał Glena Powella i Nicholasa Hulta. Aktor znany jest przede wszystkim z oscarowego „Whiplash” w reżyserii Damiena Chazelle’a. Wystąpił również w serii „Niezgodna” oraz filmach „Footloose” czy „Rekiny wojny”. Ostatnio zakończył też zdjęcia do serialu Amazona „Too Old to Die Young” zrealizowanego przez Nicolasa Windinga Refna.

Jak sugeruje wstępny opis fabuły i postaci z „Top Gun 2”, bohater Tellera będzie odpowiednikiem Mavericka z oryginalnego „Top Gun” z 1986 roku - młodym, pewnym siebie i krnąbrnym adeptem lotnictwa. Co ciekawe, współczesny młodzieniec przede wszystkim będzie sprzeciwiał się właśnie Maverickowi, który objął stanowisko instruktora w szkole pilotów. Jego bunt będzie spowodowany emocjonalnym napięciem pomiędzy bohaterami. Wrigley obwinia bowiem Mavericka za śmierć swojego ojca, Goose’a, zaś Maverick – z powodu wyrzutów sumienia – stara się być jego mentorem i autorytetem. Już teraz można oczywiście założyć, że wszystko skończy się dobrze, a panowie zorientują się, że łączy ich o wiele więcej niż dzieli.

„Top Gun 2” – kiedy premiera?

Prócz Milesa Tellera i Toma Cruise’a w filmie wystąpi także Val Kilmer, który powróci w roli Icemana – dawnego rywala Mavericka. Reżyserem „Top Gun 2” jest Joe Kosinski. Produkcją zajmują się Jerry Bruckheimer, Tom Cruise oraz David Ellison ze studia Skydance. Premiera „Top Gun 2” została zapowiedziana na 12 lipca 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.