„Top Gun 2”: Val Kilmer powróci jako Tom „Iceman” Kazanski

Natalia Hluzow
07.06.2018 14:43
Top Gun|undefined Fot. Mary Evans Picture Library/ EAST NEWS

Spekulacje na temat powrotu Vala Kilmera w sequelu „Top Gun” zostały potwierdzone. Aktor ponownie wcieli się w Toma „Icemana” Kazanskiego.

Informacja o tym, że Val Kilmer chciałby ponownie stanąć u boku Toma Cruise’a na planie „Top Gun”, pojawiła się już w 2015 roku, kiedy aktor wyznał, że przyjąłby rolę w sequelu bez czytania scenariusza. W ubiegłym roku Kilmer podtrzymał swoje zainteresowanie udziałem w produkcji, publikując na Twitterze zdjęcie w koszulce ze swoją podobizną z 1986 roku i podpisem „Wciąż mam to coś”.

„Top Gun 2”: Val Kilmer ponownie jako Iceman

Mimo podchodów aktora, przez ostatni rok nie pojawiała się żadna oficjalna informacja o tym, że w „Top Gun 2” poza Maverickiem powróci też Iceman. Wieści zza oceanu przyszły dopiero kilka dni po rozpoczęciu zdjęć do filmu. Portal The Wrap w ekskluzywnym materiale poinformował, że Val Kilmer znów stanie się Tomem „Icemanem” Kazanskym.

Top Gun Fot. foto: PARAMOUNT PICTURES / AlbumEAST NEWS

„Top Gun 2” – o czym będzie?

Twórcy filmu zapowiadają, że sequel będzie kontynuował historię rozpoczętą w „Top Gun” z punktu widzenia współczesnych czasów. Maverick ma być już nieco dojrzalszy i jako instruktor lotnictwa szkolić nowe pokolenie młodych pilotów. Nie wszystko pójdzie jednak gładko, gdyż Wrigley, syn jego przyjaciela Goose’a, będzie buntował się przeciwko nowemu mentorowi. Wkrótce okaże się jednak, że ma z nim bardzo wiele wspólnego…

Zdjęcia do 2. części „Top Gun” rozpoczęły się z początkiem czerwca 2018, o czym Tom Cruise poinformował na swoim Instagramie.

Choć w publikacjach na temat produkcji bardzo szybko zaczął pojawiać się tytuł „Top Gun: Maverick”, oficjalna nazwa filmu nie jest jeszcze znana. Tytuł roboczy brzmi natomiast „Island Plaza”.

Reżyserem widowiska został Joseph Kosinki, który wcześniej współpracował z Tomem Cruisem na planie filmu „Niepamięć”. Scenariusz napisali Peter Craig („Igrzyska śmierci”), Justin Marks („Księga dżungli”) i Eric Warren Singer („American Hustle”). Data premiery została zaplanowana na 12 lipca 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.