Nostalgia wygrywa w kasach biletowych. "Top Gun 2" i "Jurassic World 3" zarobiły setki milionów dolarów

13.06.2022 11:14
Nostalgia wygrywa w kasach biletowych. "Top Gun 2" i "Jurassic World 3" zarobiły setki milionów dolarów Fot. BackGrid UK/East News

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni zadebiutowały kolejno filmy "Top Gun: Maverick" oraz "Jurassic World: Dominion", które zarobiły łącznie ponad miliard dolarów w kasach biletowych na całym świecie.

Kina definitywnie nie umarły - Top Gun 2 i Jurassic World 3 zarabiają krocie

Jak podaje portal Deadline, "Jurassic World: Dominion" może się pochwalić całkiem "niezłym" wynikiem w box-offisie - w trakcie swojego pierwszego weekendu na rynku, produkcja zarobiła prawie 390 milionów dolarów ze sprzedaży biletów.

Polecamy

Jeszcze bardziej imponujące są przychody "Top Gun: Maverick" - produkcja już mocno przebiła linię 700 milionów dolarów przychodu w skali globalnej. Film zarabia krocie zwłaszcza w USA, gdzie film ma na koncie już prawie 400 milionów dolarów (na pozostałych rynkach zarobił "jedynie" 353 miliony) - łącznie wynik wynosi 747 milionów.

Pewne jest praktycznie również to, że "Maverick" będzie najbardziej kasowym filmem Toma Cruise'a w jego karierze, przebijając wynik "Mission: Impossible - Fallout" (791 milionów dolarów).

Polecamy

"Jurassic World: Dominion" może się też pochwalić świetnym wynikiem w Chinach - z przychodem 52 milionów dolarów, produkcja jest najlepiej zarabiającym amerykańskim filmem w Kraju Środka w 2022 roku. To jest jeszcze bardziej imponujące, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że placówki kinowe są w większości zamknięte w Szanghaju i Pekinie. 

Cóż, to tylko pokazuje, że widzowie faktycznie najbardziej lubią "te piosenki, które już znają". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.