Top7: produkcje, w których wystąpił Henry Cavill

22.07.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:52
Foto: PARAMOUNT PICTURES / Album/EAST NEWS|undefined Fot. PARAMOUNT PICTURES / Album/EAST NEWS

Henry Cavill to brytyjski aktor, który zasłynął głównie dzięki roli Supermana. Ma on jednak na swoim koncie wiele innych, ciekawych ról. Oto dziesięć z nich.

Henry Cavill to popularny brytyjski aktor, który zadebiutował w 2001 roku, w filmie "Laguna". Jego pierwszą, dużą rolą kinową była postać Alberta w dramacie kostiumowym "Hrabia Monte Christo". Jednak największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Supermana, której niejako zawdzięcza międzynarodowy rozgłos i karierę. Na przestrzeni lat Cavill wystąpił w wielu produkcjach zarówno kinowych, jak i telewizyjnych. Specjalnie dla was, postanowiliśmy wyłonić spośród nich 7, które zasługują na szczególną uwagę.

Top7 - produkcje, w których wystąpił Henry Cavill

Jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję podziwiać Henry'ego Cavilla jako Geralta z Rivii, w netfliksowym "Wiedźminie". Jeśli jednak wcześniej chcecie zapoznać się z jego filmografią, ta lista wam się przyda. Przedstawiamy zestawienie 7 najlepszych filmów i seriali, w których zagrał Henry Cavill.

1. "Człowiek ze stali" (2013), reż. Zack Snyder

Superman to zdecydowanie najpopularniejsza rola, w dotychczasowym dorobku Henry'ego Cavilla. Jako Clark Kent Brytyjczyk pojawił się do tej pory trzykrotnie i niemalże wszyscy są zgodni - Henry Cavill urodził się by wcielić się w tę postać.

Foto: Everett Collection/Eastnews Fot. Foto: Everett Collection/Eastnews

2. "Dynastia Tudorów" (2007-2010)

Serial inspirowany historią jednego z najsłynniejszych angielskich władców - Henryka VIII. Śledzimy w nim losy samego Henryka, jego świty, wszystkich sześciu żon oraz najbliższego przyjaciela - Charlesa Brandona, w którego wcielił się Henry Cavill. Seria podchodzi do tematu życia monarchy w sposób poważny i kontrowersyjny.

Foto: kadr z serialu Fot. Foto: kadr z serialu "Dynastia Tudorów"

Zobacz też: 40 najlepszych serial kostiumowych w historii

3. "Kryptonim U.N.C.L.E." (2015), reż. Guy Ritchie

Klimatyczny film sensacyjny, którego akcja rozgrywa się w kulminacyjnym okresie Zimnej wojny. Głównymi bohaterami są tutaj agent CIA Napoleon Solo (w tej roli Henry Cavill) oraz agent KGB Illyi Kuryakina (Armie Hammer). Mężczyźni, pomimo wzajemnej niechęci, zmuszeni są połączyć siły, by powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest rozprzestrzenianie broni nuklearnej.

Foto: East News Fot. Foto: East News
Przeczytaj także

4. "Mission: Impossible - Fallout" (2018, reż. Christopher McQuarrie

Kolejna część klasyki kina sensacyjnego. Dwa lata po schwytaniu przywódcy Syndykatu przez Ethana Hunta (Tom Cruise) i jego ekipę, IMF ściga organizację o nazwie Apostołowie. Składa się ona z pozostałych na wolności agentów Syndykatu. W wyniku nieudanej misji, skradziony rosyjski pluton ląduje w rękach terrorystów. Do ekipy Hunta dołączają wówczas nowe twarze: agent Walker (w tej roli Henry Cavill), Luther i Benji. Zostają wysłani do Paryża, gdzie dojść ma do transakcji związanej ze skradzionym plutonem. 

Foto: Collection Christophel/EAST NEWS Fot. Foto: Collection Christophel/EAST NEWS

5. "Zimne światło dnia" (2012), reż. Mabrouk El Mechri

Henry Cavill występuje tu w roli Willa - młodego maklera, który udaje się z rodziną na wakacje na jachcie. Pewnego dnia jego bliscy znikają jednak w tajemniczych okolicznościach. Bohater rozpoczyna własne śledztwo i z czasem dochodzi do wniosku, że porwanie jego rodziny ma wiele wspólnego z rządowym spiskiem. U boku Cavilla wystąpili tutaj między innymi Bruce Willis i Sigourney Weaver.

Foto: face to face/Reporter Fot. Foto: face to face/Reporter

6. "Co nas kręci, co nas podnieca" (2009), reż. Woody Allen

Młoda prowincjuszka, imieniem Melody, wyrusza do wielkiego miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Tam wiąże się z ekscentrycznym, starzejącym się geniuszem Borisem. Gdy stateczna matka dziewczyny dowiaduje się o jej związku, usiłuje zrobić wszystko, by skłócić ją z ukochanym i posłać w ramiona zabójczo przystojnego aktora (w tej roli Henry Cavill).

Foto: Everett Collection/ Eastnews Fot. Foto: Everett Collection/ Eastnews

Zobacz też: "Night Hunter" - nowy zwiastun thrillera z Henrym Cavillem w roli głównej

7. "Immortals. Bogowie i herosi" (2011), reż. Tarsem Singh

Film fantasy, którego akcja rozgrywa się wiele lat po mitycznym zwycięstwie Bogów nad Tytanami, gdy na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Żądny władzy król Hyperion postanawia wypowiedzieć wojnę ludzkości. Plądrując ziemie Grecji poszukuje legendarnego Łuku - broni o niewyobrażalnej mocy, wykutej niegdyś przez Boga Wojny, Aresa. Legenda głosi, że ten, kto posiądzie broń, dowodził będzie czekającymi na uwolnienie Tytanami. Jedynym, który przeciwstawia się Hyperionowi jest wybrany przez bogów Tezeusz (w tej roli Henry Cavill). W filmie, u boku Cavilla, wystąpili między innymi Mickey Rourke, Luke Evans i John Hurt.

Foto: Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS Fot. Foto: Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS

Zobacz też: Henry Cavill jako Sherlock Holmes u boku gwiazdy "Stranger Things"

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.